Artykuł sponsorowany

Uszkodzona plandeka samochodowa? Zdaj się na pomoc fachowców z Rypl Parys Paweł

Uszkodzona plandeka samochodowa? Zdaj się na pomoc fachowców z Rypl Parys Paweł

Biorąc pod uwagę funkcję ochronną, jaką pełnią na pojazdach zabudowy wykonane z plandek, plandeki muszą być wyprodukowane z materiałów trwałych i odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia. Niemniej jednak należy pamiętać, że podczas codziennej eksploatacji, także i te elementy mogą ponieść uszczerbek, co jednak nie musi oznaczać końca ich przydatności, gdyż zazwyczaj możliwa jest naprawa plandek, przy czym zabieg ten warto powierzyć fachowcom z firmy Rypl Parys Paweł.

Plandeka plandece nierówna

Wydawać by się mogło, że plandeka jaka jest każdy widzi i nie ma potrzeby analizować tego tematu. Warto jednak pamiętać, że producenci plandek samochodowych, tacy jak firma Parys Paweł Rypl, oferują dość szeroką gamę wyrobów tego typu, wykonanych z różnego rodzaju materiałów, o zróżnicowanym kształcie i wymiarach oraz przeznaczeniu, co niekiedy wpływa na ich trwałość i rodzaj ewentualnych uszkodzeń. Niemniej jednak plandeki oferowane przez firmę Rypl można podzielić ze względu na przeznaczenie - do samochodów dostawczych (np. plandeki czterostronne, kurtynowe lub kurtynowo-burtowe), a także plandeki do naczep, wywrotek, przyczep, skrzyniowe itp. oraz ze względu na materiał z jakiego są one wykonane (wodoodporne, przepuszczające powietrze, odporne na wysokie temperatury itp.).

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń plandek samochodowych

Na uszkodzenia plandek na autach dostawczych wpłynąć mogą zróżnicowane czynniki, nie tylko warunki pracy, rodzaj plandeki lub materiał wykonania. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej do specjalistów z firmy Rypl, zgłaszają się właściciele pojazdów, których plandeki doznały uszkodzeń typowo mechanicznych (rozcięcie plandeki przez źle zamocowany ładunek, zahaczenie naczepą o gałęzie drzew, nieprawidłowe zapięcie plandeki powodujące uszkodzenia jej włókien), pęknięć w wyniku naturalnego zużycia i działania czynników atmosferycznych lub słońca, a także uszkodzenia powstałe na skutek aktów wandalizmu lub podczas prób włamania (rozcięcie, wycięcie otworu ostrym narzędziem).

Co warto wiedzieć o naprawie plandek samochodowych

Uszkodzona plandeka to wbrew pozorom niemały kłopot, który może zagrozić zarówno bezpieczeństwu przewożonego ładunku, jak i samemu kierowcy lub innym użytkownikom dróg. Dlatego też zauważając nawet najmniejsze uszkodzenie warto zgłosić się do fachowców z firmy Rypl, gdzie oprócz produkcji plandek oferowana jest także naprawa i instalacja plandek samochodowych. Nie da się bowiem ukryć, że pomoc specjalistów w tym zakresie jest ze wszech miar wskazana, gdyż jak mówi ekspert zatrudniony w Rypl -

Naprawa plandek samochodowych to niełatwy proces, wymagający doświadczenia oraz zastosowania odpowiednio dobranych narzędzi, gdzie zazwyczaj niezbędne są: zgrzewarka, różnego rodzaju zakuwaki do okuć, nożyce do plandek, preparaty do czyszczenia, wałki dociskowe, czy sztywna deska na podkład do zgrzewania. Do naprawy plandeki może przydać się również specjalny klej nadający się do spajania powierzchni gumowych. Nie można też zapomnieć o drabinie, gdyż sporo uszkodzeń, zwłaszcza po kolizji z drzewami, znajduje się dosyć wysoko. Dodatkowo, w zależności od rodzaju i wielkości uszkodzeń, nasi fachowcy mogą zdecydować się na sklejenie rozdarcia specjalną taśmą (co stanowi rozwiązanie doraźne), zszycie (metoda rzadko stosowana, wymagająca odpowiednich narzędzi i zazwyczaj zdjęcia plandeki) lub zastosowanie łaty z materiału o zbliżonej do oryginalnego specyfikacji, gdzie niezbędne jest wykorzystanie podręcznej zgrzewarki.

Uszkodzenie plandeki nie musi automatycznie wiązać się z końcem jej użytkowania, gdyż w rękach fachowców może ona otrzymać drugie życie. Niemniej jednak bez względu na to czy poszukujemy firmy naprawiającej plandeki, czy firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą tego typu produktów (także w wersji z wysokiej jakości nadrukami), warto skontaktować się w tym celu ze specjalistami z Rypl Parys Paweł.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz