Materiał Partnera

Usterki bram automatycznych – czym najczęściej zajmuje się serwis?

Usterki bram automatycznych – czym najczęściej zajmuje się serwis?

Bramy wyposażone w system automatyki to rozwiązanie bardzo wygodne i dające możliwość komfortowego wjazdu na posesję. Nierzadko jednak układy ulegają awariom, co skutecznie wyklucza możliwość korzystania z bram. W takiej sytuacji niezbędne jest przede wszystkim szybkie działanie, jakie oferują najlepsze serwisy. Czym dokładnie mogą zająć się fachowcy w ramach naprawy bram automatycznych?

Niesprawny napęd

Jednym z elementów automatyki bram sprawiającym najwięcej problemów przy intensywnej eksploatacji jest napęd. Urządzenia napędowe wykorzystywane w bramach różnego typu ulegają awariom, przez co nie jest możliwe otwarcie wjazdu na posesję lub zamknięcie terenu. W takim przypadku kluczowy jest czas, dlatego warto zdecydować się na pomoc specjalistycznego serwisu. Jest nim firma Domani, która od wielu lat zajmuje się naprawą bram wszelkiego typu, a także zainstalowanych w nich systemów automatyki. Urządzenia napędowe mogą również wskazywać inne objawy nieprawidłowej pracy.

Zbyt wolne otwieranie i zamykanie bramy także bywa problematyczne. Jej nierówna praca to kolejna ze zgłaszanych usterek, którą musi zająć się profesjonalny serwis. Będzie on w stanie w taki sposób naprawić elementy automatyki, by działały one wydajnie i bez żadnych opóźnień. Specjaliści zajmą się zarówno bramami działającymi w trybie awaryjnym, jak i tymi, których nie można w żaden sposób zmusić do pracy. Oprócz niesprawnego napędu problemów z automatyką bywa więcej – co konkretnie ulega jeszcze awarii?

Kłopotliwa elektronika w bramach automatycznych

Dużo awarii związanych jest również z osprzętem elektronicznym, takim jak np. sterowniki. Uszkodzeniom ulegają całe płyty sterujące i centrale, co wyklucza możliwość korzystania z bramy automatycznej. Specjalistyczny serwis bram automatycznych jest w stanie zająć się naprawą ich elektronicznych podzespołów lub wymienić je na nowe – często tę drugą czynność przeprowadza się również w celu modernizacji i usprawnienia działania bramy.

Kłopotliwe są również fotokomórki czy piloty, które wykorzystuje się do otwierania i zamykania bram automatycznych. Ich niewłaściwe działanie lub brak reakcji napędu bramy to kolejne już z czynności serwisowych, jakie realizowane są przez fachowców w ramach naprawy automatyki. Ze względu na umieszczenie większości przewodów i podzespołów w części zewnętrznej posesji, są one narażone na wiele czynników mogących wywołać ich uszkodzenia. Z tego powodu nierzadko dochodzi do utraty zasilania w bramie automatycznej. Przyczyną może być uszkodzenie mechaniczne przewodów zasilających, ale nie tylko. Nowoczesne systemy automatyki wyposażone są bowiem w dodatkowe układy zabezpieczające przed przeciążeniem – niekiedy uruchamiają się one bez wyraźnej przyczyny, co prowadzi do problemów ze sterowaniem bramą automatyczną. Każdą z opisanych usterek zajmie się wyspecjalizowany serwis automatyki bram różnego rodzaju – to ważne, by zaufać w tej kwestii doświadczonym fachowcom, co pozwoli szybko wyeliminować awarię.

Opracowanie:
Bytom, Grottgera 6 lok. 6
tel. 602 264 484
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz