Artykuł sponsorowany

Usterka na drodze – kiedy możemy zdecydować się na holowanie?

Usterka na drodze – kiedy możemy zdecydować się na holowanie?

Awarie samochodowe lub drobne kolizje mogą przydarzyć się każdemu kierowcy — wystarczy chwila nieuwagi. Często powodem tego typu wypadków są także złe warunki pogodowe lub nieodpowiedzialne postępowanie innego kierowcy. Warto być jednak przygotowanym na każdą ewentualność. Jak holować samochód bezpiecznie i prawidłowo? Do kogo zgłosić się po pomoc? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule! Zapraszamy do czytania!

Wypadek – i co teraz?

Najważniejszą kwestią w takich sytuacjach jest zachowanie spokoju i nie panikowanie. Kolizję zdarzają się każdemu i żadne nerwy tutaj nie pomogą. Ważne jest, aby spróbować się uspokoić i dostosować się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, a następnie odpowiednio oznakować auto za pomocą świateł awaryjnych oraz trójkąta. Jeśli istnieje taka możliwość, warto zepchnąć lub zjechać samochodem na pobocze, aby nie blokować ruchu.

Jeśli w wypadku uczestniczyli inni ludzie, skontrolujmy ich stan i wezwijmy na miejsce odpowiednie służby porządkowe – policję oraz pogotowie ratunkowe. Natomiast, gdy problemy z samochodem wynikają z jakieś usterki i po prostu nasze auto odmówiło posłuszeństwa, warto zastanowić się co może być tego przyczyną. Warto przypomnieć sobie, kiedy ostatnio wykonywaliśmy przegląd, sprawdzić stan wszystkich kontrolek awaryjnych, a także skontrolować ilość paliwa w baku. Jeśli nie jesteśmy w stanie w żaden sposób usunąć usterki na miejscu samodzielnie, to niezbędna będzie pomoc.

Holowanie - zasady, które trzeba znać

Jedną z opcji, którą możemy rozważyć, jest holowanie samochodu. Być może wśród rodziny albo przyjaciół mamy kogoś, do kogo możemy zadzwonić i pomoże nam w tej sytuacji. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze holowanie będzie możliwe, jest to regulowane prawnie. Trzeba spełniać określone warunki:

  • Zabrania się holowania samochodu z przyczepą oraz na autostradzie.
  • Pojazd holujący musi mieć włączone światła mijania.
  • Trójkąt awaryjny musi być umieszczony po lewej stronie na zewnątrz pojazdu.
  • W terenie zabudowanym maksymalna prędkość to 60km/h natomiast zabudowanym 30km/h.
  • Holowany samochód musi mieć sprawne hamulce i nie posiadać uszkodzeń uniemożliwiających bezpieczne i swobodne przemieszczanie się.

Samemu czy z pomocą drogową?

Jeśli nie mamy do kogo zadzwonić i poprosić o pomoc albo po prostu boimy się samodzielnie holować samochód, warto wziąć pod uwagę skorzystanie z profesjonalnych usług pomocy drogowej. Dobrym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z firmą Hol Całodobowe holowanie, która zapewni profesjonalnie wsparcie w razie awarii samochodu, a my nie będziemy musieli narażać się na dodatkowy stres związany z samodzielnym transportowaniem zepsutego samochodu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz