Artykuł sponsorowany

Usprawnij komunikację w firmie – wprowadź wideokonferencje!

Usprawnij komunikację w firmie – wprowadź wideokonferencje!

Wiele przedsiębiorstw posiada swoje oddziały w różnych miastach i państwach. Dzięki nowoczesnej telekonferencji można ograniczyć koszty i międzynarodowe podróże. Skutecznie możesz rozmawiać z zarządem firmy, mającym swoją siedzibę w USA, by chwilę potem rozmawiać z producentem w Chinach.

Wideokonferencja do celów prywatnych i biznesowych

Wideokonferencja to świetna alternatywa dla naturalnego spotkania, nasza fizyczna obecność nie zawsze jest konieczna, dziś interesy można robić także drogą elektroniczną. Współczesna zaawansowana technologia umożliwia zebranie się w wirtualnym kręgu i dzielenie się informacjami oraz doświadczeniem niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Najprostszą wideokonferencję można zorganizować za pomocą takich komunikatorów jak Skype i Google Hangouts. By przeprowadzić rozmowę każdy uczestnik powinien być wyposażony w komputer osobisty z zainstalowaną aplikacją Skype lub wtyczką do przeglądarki Hangouts. Organizator wideokonferencji zaprasza do spotkania wszystkich uczestników. Do takiej konferencji można dołączyć także za pomocą smartfonu i tabletu wyposażonego w dobrą kamerkę.

Profesjonalne rozwiązania i najlepszy sprzęt do wideokonferencji wybierają firmy działające globalnie, które muszą zapewnić znakomitą komunikację wszystkim członkom zespołu, którzy mogą być rozsiani na wszystkich kontynentach.

Wideokonferencja, w porównaniu z rozmową telefoniczną, jest znacznie lepszą formą komunikacji. Obraz przekazuje także komunikaty niewerbalne, dzięki czemu rozmówcy mogą się szybciej i głębiej zrozumieć, unika się także wielu nieporozumień i błędów. Kolejną zaletą jest umożliwienie natychmiastowej reakcji podczas konfliktu lub innej trudnej sytuacji. Liczy się także wspaniała efektywność pracy specjalistów i menadżerów, którzy nie spędzają już długich godzin w podróży służbowej.

Zanim wybierzesz sprzęt

  • Przed zorganizowaniem wideokonferencji musisz się postarać o świetne i szybkie łącze internetowe. Transmisja dźwięku i obrazu, szczególnie w jakości HD, a również fakt, że w telekonferencji bierze udział kilka osób, potrafi bardzo obciążyć łącze. Urządzenie wysokiej klasy ujawni wszystkie swoje walory tylko wtedy, gdy łącze będzie mu dorównywać jakością.
  • Sprzęt musi być funkcjonalny i wygodny w obsłudze. Kamera powinna pracować w różnych trybach, słuchawki muszą być komfortowe, mikrofon ma być wyposażony w osłonę niwelującą szumy.
  • Sprawdź parametry techniczne sprzętu, jeśli nie orientujesz się dokładnie w tej dziedzinie, zapytaj specjalistę.

Jeśli szukasz profesjonalnych rozwiązań teleinformatycznych, zwróć się do IPTC Sp. z o.o. Firma dysponuje dużym doświadczeniem i wiedzą. Pracownicy IPTC pomogą Ci kompleksowo, przede wszystkim doradzą i wdrożą najlepszy dla Ciebie system teleinformatyczny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz