Materiał Partnera

Usprawnienie pracy betonowni dzięki komputerowemu systemowi sterowania

Usprawnienie pracy betonowni dzięki komputerowemu systemowi sterowania

Betonownia to zakład produkcyjny, który musi pracować niezwykle wydajnie oraz bezpiecznie. Jego prowadzenie to konieczność umiejętnego zarządzania poszczególnymi liniami produkcyjnymi półfabrykatów czy wytwórniami betonu towarowego. Warto w tym zakresie zaimplementować w firmie innowacyjne rozwiązania, takie jak np. komputerowy system sterowania betonownią – jakie możliwości daje?

Sterowanie na najwyższym poziomie

Znajdujące się w betonowni urządzenia wykonawcze muszą realizować poszczególne prace precyzyjnie i w sposób zaplanowany. Warto w tym zakresie zadbać o maksymalną dokładność, co zapewniają innowacyjne systemy sterowania. Elektroniczny system wagowy wchodzący w ich skład zapewnia właściwe dozowanie składników, a układ wyposażony jest również w adaptacyjne algorytmy odważania surowców. Praca betonowni staje się zatem w pełni kontrolowana, co też daje wiele możliwości w zakresie monitorowania jakości wykonywanych wyrobów.

Pomiar wilgotności kruszyw i masy betonowej przez specjalistyczny system sprawia, że w przypadku niezgodności parametrów następuje automatyczna korekta receptury. Warto jednak pamiętać, że komputerowy system sterowania betonownią musi być zaprogramowany w sposób profesjonalny i przemyślany – takie rozwiązanie proponuje firma Konkret, która dla swoich klientów przygotowała oprogramowanie umożliwiające także kompletną rejestrację produkcji.

Wiele przydatnych funkcji

Komputerowy system sterowania betonownią to szereg przydatnych funkcji, które usprawniają pracę zakładu. Oprócz wspomnianych już opcji kontrolowania oraz pomiaru poszczególnych elementów warto wspomnieć także o możliwości wydruku dokumentów transportowych, a także szereg zestawień i raportów doskonale przedstawiających pracę całej betonowni i jej poszczególnych działów. W ten sposób możliwe jest jeszcze lepsze zarządzanie funkcjonowaniem zakładu, a wdrożenie komputerowego systemu sterowania to również efektywna gospodarka magazynowa, która także jest sporym udogodnieniem dla firmy zajmującej się produkcją elementów betonowych czy betonu towarowego.

W tradycyjnych instalacjach produkcyjnych operator jest w stanie popełnić błąd, który wpłynąć może na jakość całej produkcji i wytwarzanych materiałów. Pełne zabezpieczenie w tym zakresie gwarantuje właśnie komputerowy system sterowania, eliminujący odpowiednio szybko pojawiające się nieprawidłowości. Dzięki zastosowaniu wielu precyzyjnych rozwiązań oprogramowanie tego typu zapewnia doskonałą ochronę podczas pracy ludzi i maszyn. Warto zatem zdecydować się na wdrożenie komputerowego systemu sterowania w betonowni – to wiele możliwości, które znacząco usprawniają funkcjonowanie zakładu i wpływają pozytywnie na jakość wytwarzanych produktów.

Opracowanie:
Stara Wieś, Borsucza 19
tel. 22 393 11 38
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz