Materiał Partnera

Usługi taksówkarskie miejskie vs pozamiejskie

Usługi taksówkarskie miejskie vs pozamiejskie

Usługi taksówkarskie można podzielić na te prowadzone w dużych miastach i głównie na ich terenie (mowa o stolicach województw), a także na te, które wykonywane są głównie w mniejszych miejscowościach, gwarantując również dojazd do innych ośrodków urbanistycznych. Poznaj dzisiejsze usługi taksówkarskie, i to jak kształtuje się rynek w tej branży.

Kilka słów o taxi w dużych miastach

Taksówki w dużych miastach to przede wszystkim alternatywa dla środków komunikacji miejskiej – tramwaje, autobusy – a także dla wyboru, jako środka lokomocji własnego samochodu, czy nawet roweru. Większość taksówkarzy w dużych miastach obsługuje zatem turystów, imprezowiczów, osoby spieszące się na spotkania, czy też pracowników dużych korporacji. Te grupy klientów są zaś tak duże, że często firmy taksówkarskie, nie decydują się na prowadzenie szerszych i bardziej elastycznych usług, zwłaszcza, że dzisiaj nawet 80% zleceń na przewozy, dotyczy tych doraźnych oraz zamawianych „na już”. Taksówkarze w takich przestrzeniach urbanistycznych, jak Trójmiasto, Katowice, Kraków, czy Warszawa i Poznań, walczą również o klientów z Uberami, a także nową formą, jaką jest mytaxi. To zaś powoduje, że nie liczą się szerokie usługi, ale błyskawiczne! Inaczej jest na rynku mniejszych miejscowości!

Szerokie usługi taksówkarskie w mniejszych miastach

Mniejsze miasta, których ludność przekracza kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, również mogą „pochwalić” się usługami taksówkarskimi. Oprócz standardowych przewozów doraźnych, tych wymienionych w pierwszej części artykułu, gwarantują one coś jeszcze. Mowa o możliwości podejmowania stałej/okresowej współpracy. Ta może być związana z dowozem zakupów do emerytów, transportowania ich według harmonogramów do placówek medycznych i rodziny, czy też z pomocą w przemieszczaniu się po mieście kobietom ciężarnym, a nawet dzieciom (umowy z rodzicami, dotyczące przewozu dzieci do/ze szkoły). Czasem usługi taksówkarskie w mniejszych miastach dotyczą również dowozu klientów na wesela, czy na lotniska w oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miastach wojewódzkich. Przykładem tak elastycznych usług, które właśnie dotyczą przejazdów miejskich, a także pozamiejskich, jest firma Tanie TAXI Kutno, która działa w Kutnie. Na specjalne zamówienie, nowoczesne pojazdy – również 7-osobowe vany – z szyldem tego przedsiębiorstwa, dowiozą Ciebie szybko i bezpiecznie do Łodzi, Warszawy, Poznania, czy Włocławka, Płocka i Torunia. Do wszystkich tych miast istnieją z Kutna świetne połączenia drogowe, nieprzekraczające 200 km!

Opracowanie:
Kutno, Narutowicza 36 lok. 1
tel. 508 434 013
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz