Artykuł sponsorowany

Usługi świadczone przez sprawdzony serwis kosiarek

Usługi świadczone przez sprawdzony serwis kosiarek

Kosiarka to podstawowy sprzęt ogrodniczy wykorzystywany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją rozległych terenów zielonych. Nawet jednak przy eksploatacji tego typu maszyn wyłącznie w przydomowym ogrodzie powinniśmy zwrócić uwagę na ich serwisowanie. Sprawdzone punkty zajmujące się usługami w tym zakresie są w stanie m.in. naprawić zepsutą kosiarkę. Czym jeszcze się zajmą?

W jaki sposób zadbać o kosiarkę?

Niewątpliwie najpopularniejszym rodzajem kosiarek są modele spalinowe. Wyposażone w niewielki silnik maszyny ogrodnicze są w stanie skosić trawnik nawet o sporej powierzchni, co wymaga jednak ich pełnej sprawności. Aby ją uzyskać, należy przede wszystkim dbać o czystość sprzętu. W praktyce oznacza to dokładne usunięcie trawy po każdym użytkowaniu kosiarki. Taką pielęgnację można wykonać samodzielnie, ale usługi w tym zakresie świadczą także profesjonalne serwisy kosiarek. W tego typu punktach czyszczenie wykonywane jest z użyciem odpowiednich środków, co gwarantuje wysoką skuteczność.

Sprzęt ogrodniczy tego typu wymaga także dbania o jego stan techniczny. Najważniejszym elementem jest w tym wypadku silnik. W kosiarkach spalinowych istotnymi kwestiami są: wymiana świec zapłonowych, oleju oraz filtra powietrza. To trzy podzespoły, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie maszyny. Jeśli nie mamy wiedzy w zakresie ich wymiany na nowe, zdecydujmy się na oddanie kosiarki do wyspecjalizowanego serwisu. Może on też zająć się naprawą sprzętu – jakie usterki fachowcy usuną bezproblemowo?

Jakie są najczęstsze awarie kosiarek?

Kosiarki wykorzystywane intensywnie w sezonie wiosenno-letnim wymagają regularnego serwisowania. Jeśli konserwacja i pielęgnacja nie są wykonywane w sposób właściwy, dochodzi do problemów z działaniem sprzętu ogrodniczego tego typu. Bystry Ogród - Diler - Serwis - Naprawa, który zajmuje się m.in. naprawą kosiarek, wskazuje zaniedbania użytkowników jako najczęstsze przyczyny awarii takich maszyn. Brak opróżnienia baku doprowadza do zatkania gaźnika, silniki często ulegają przegrzaniu lub zatarciu, a ostrza tnące nie zapewniają wystarczającej efektywności.

Problemów tego typu można jednak z powodzeniem uniknąć. Wystarczy regularnie korzystać z usług serwisu kosiarek, który zajmie się wymianą oleju czy wspomnianych już komponentów. Może też zadbać o montaż nowego ostrza tnącego, co przełoży się na zwiększenie wydajności kosiarki. Każda z prac serwisowych powinna być w tym wypadku realizowana w sposób odpowiedni – wykonanie napraw we własnym zakresie może być nie tylko mało skuteczne, ale również niebezpieczne ze względu na występowanie ostrych elementów. Z tego powodu bezpieczniejszym i wygodniejszym zarazem rozwiązaniem jest serwisowanie kosiarki w specjalistycznym punkcie.

Opracowanie:
Kłodzko, Zamiejska 31
tel. 513 444 980
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz