Artykuł sponsorowany

Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Kamień: poznaj zalety tynkowania maszynowego

Usługi Remontowo-Budowlane Łukasz Kamień: poznaj zalety tynkowania maszynowego

Tynkowanie maszynowe to sposób na szybkie wykończenie wnętrza. Przygotowanie tradycyjnego tynku narzucanego nie tylko zajmuje sporo czasu, ale też wymusza wydzielenie przestrzeni na składowanie piasku i wapna. Jeżeli chcesz przyspieszyć realizację prac, skorzystaj z usług firmy remontowo-budowlanej Łukasza Kamienia. Sprawdź, ile zyskasz, wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Tynkowanie maszynowe – dlaczego warto się zdecydować?

Przygotowanie do tynkowania maszynowego zajmuje niewiele czasu i jest mało absorbujące. Agregat tynkarski miesza gotową suchą mieszankę z wodą, aż do uzyskania pożądanej struktury i gęstości. Sam tynk nakładany jest za pomocą dedykowanego pistoletu natryskowego. Zastosowanie tynków maszynowych jest bardzo szerokie. Oczywiście, najbardziej opłacalne jest tynkowanie dużych powierzchni, ale nie stanowi to reguły. Firma Łukasza Kamienia realizuje także zlecenia na wykańczanie wnętrz mieszkalnych, w tym pomieszczeń o dużej wilgotności.

Rodzaje tynków maszynowych – czym się różnią i który wybrać?

Największą popularnością wśród inwestorów cieszą się tynki maszynowe gipsowe stosowane do wykańczania pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Uzyskana powłoka paroprzepuszczalna pomaga regulować wilgotność i sprzyja stworzeniu zdrowego klimatu we wnętrzach. Z kolei tynki akrylowe służą najczęściej do wykańczania elewacji. Wytwarzane z żywicy akrylowej, wzbogaconej o mineralne wypełniacze i kruszywa, odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia i zmywania. Jako że są stosowane na zewnątrz budynków, zawierają w składzie środki biobójcze. Specjalista z firmy Łukasza Kamienia poleca jeszcze inny rodzaj – tynki maszynowe cementowo-wapienne, które charakteryzują się łatwą aplikacją na ściany, sufity i elewacje. Co istotne, mogą być aplikowane zarówno na powierzchnię ścian, jak i sufity czy elewacje. Oczywiście, przed ich nałożeniem należy dokładnie zagruntować powierzchnię w celu zmniejszenia chłonności podłoża.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz