Artykuł sponsorowany

Usługi oferowane przez Dom Opieki Przystań

Usługi oferowane przez Dom Opieki Przystań

Jesień życia nie dla każdego z nas jest łaskawa. Niestety wielu ludzi z wiekiem zaczyna cierpieć na różnego typu ograniczenia i problemy, przez które codzienne funkcjonowanie nie jest możliwe. Opieka nad osobą starszą jest jednak ciężkim zadaniem, z którym najbliżsi nie zawsze mogą sobie poradzić. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy zaufanych ośrodków opieki. Jakie usługi znajdziemy w ofercie Domu Opieki Przystań? Sprawdź!

Opieka nad osobami starszymi i schorowanymi

Z wiekiem różnego typu schorzenia znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jedną z najczęstszych przypadłości jest choroba Alzheimera, która objawia się zaburzeniami pamięci, a także mocno oddziałuje na inne obszary życia chorego. Doprowadza ona także do trudności związanych z wykonywaniem podstawowych czynności, choremu trudniej jest się wysłowić i odpowiednio opisywać swoje potrzeby. Opieka nad taką osobą nie jest łatwa, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że z czasem stan chorego ulega pogorszeniu. Dlatego też bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy ośrodka, w którym przeszkolony personel przejmie pieczę nad osobą schorowaną i zapewni jej odpowiednią opiekę.

Profesjonalna rehabilitacja po udarach

Udar to poważne schorzenie, które jest wynikiem zwężenia lub zamknięcia tętnic doprowadzających krew do mózgu, przez co dochodzi do jego nieodwracalnego uszkodzenia. Człowiek po udarze wymaga specjalistycznej opieki, dlatego jak mówi pracownik Domu Opieki Przystań:

Nasz ośrodek od wielu lat zajmuje się profesjonalną opieką nad osobami po udarze. Często tego typu schorzenie skutkuje trwałą niepełnosprawnością, co oznacza, że pacjenci są mocno ograniczeni w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego też naszym zadaniem jest pomoc wszystkim, którzy zmagają się ze skutkami wylewu takimi jak zaburzenia czucia, mowy, unieruchomienie czy też z problemami emocjonalnymi. Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy i pielęgniarek, którzy do każdego pacjenta podchodzą w indywidualny sposób.

Warto wspomnieć, że ośrodek oferuje także grupę wsparcia dla rodzin, których członkowie zmagają się z Alzheimerem lub innymi schorzeniami.

Opracowanie:
Chwaszczyno, Boczna 4
tel. 58 552 89 97
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz