Materiał Partnera

Usługi księgowe dla firm z branży transportowej i spedycyjnej

Usługi księgowe dla firm z branży transportowej i spedycyjnej
Przedsiębiorstwa działające w branży transportowej i spedycyjnej muszą rozliczać działalność w sposób właściwy. Usługi specjalistycznych biur rachunkowych w tym zakresie mogą jednak obejmować nie tylko prowadzenie akt osobowych czy formy uproszczone księgowości, ale też rozliczanie czasu pracy kierowców i wiele innych kwestii. Czym zatem dokładnie zajmą się księgowi zajmujący się firmami działającymi w transporcie i spedycji?

Standardowe usługi księgowe

Rozliczanie firmy nie należy do łatwych czynności, dlatego większość przedsiębiorców korzysta z usług biur rachunkowych. Księgowi zajmują się w tym zakresie m.in. bieżącą ewidencją wszelkich operacji gospodarczych. To jeden z elementów prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, która stanowi najpopularniejszą formę rozliczenia małych i średnich firm. Przedsiębiorstwa takie korzystają z pomocy również przy ewidencjonowaniu środków trwałych i wyposażenia.

Oprócz księgowości dobre biuro rachunkowe zadba też o kwestie kadrowo-płacowe. Obsługa w tym zakresie to prowadzenie akt osobowych, co obowiązkowe jest dla każdego przedsiębiorcy zatrudniającego pracowników. Księgowi sporządzą także listy płac, rachunki do umów oraz zadbają o właściwie wykonaną ewidencję wszelkich nieobecności osób zatrudnionych. Takie usługi księgowe świadczy biuro rachunkowe Maria Nąckiewicz Księgowość dla transportu. Biuro rachunkowe wykonuje dodatkowe usługi związane z branżą transportową i spedycyjną. Co obejmują?

Księgowość dla transportu i spedycji

Przedsiębiorstwa transportowe zatrudniające kierowców muszą rozliczać ich czas pracy. W tym celu korzysta się z kart kierowców i samochodów. Ich odczytem zajmą się księgowi z dobrego biura rachunkowego, którzy mogą również zadbać o skanowanie i kontrolowanie informacji znajdujących się na analogowych tarczach tachografów. Przeprowadzą oni też analizę wykroczeń, która zgodna będzie z obowiązującym taryfikatorem Inspekcji Transportu Drogowego.

W ramach obsługi księgowej firm transportowych i spedycyjnych możliwe będzie szybkie i przede wszystkim skuteczne uzyskanie zwrotu podatku VAT z zagranicy. Jest on wliczany chociażby do paliwa tankowanego poza granicami Polski czy opłat autostradowych. Z powodzeniem można wnioskować o zwrot VAT, co jednak wymaga odpowiedniego przedstawienia konkretnych dokumentów. Zajmą się tym właśnie księgowi z biura rachunkowego świadczącego kompleksowe usługi dla transportu i spedycji. Warto powierzyć im także kwestie związane ze sporządzaniem delegacji czy regulowanie opłat środowiskowych wynikających z prowadzenia działalności w tego typu branżach.

Opracowanie:
Krzeszowice, Kościuszki 30
tel. 693 136 611
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz