Artykuł sponsorowany

Usługi kancelarii prawnej w sprawach prawa cywilnego, rodzinnego i spółek handlowych

Usługi kancelarii prawnej w sprawach prawa cywilnego, rodzinnego i spółek handlowych

W przypadku korzystania z usług świadczonych przez profesjonalistów z kancelarii prawnej będziemy mieli potencjalnie do czynienia z ich bardzo szerokim zakresem. Wynika to z faktu, że prawnicy mogą służyć nam radą w przypadku między innymi prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa spółek handlowych i nie tylko. Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy poniżej.

Prawo cywilne

W związku z prawem cywilnym trzeba przede wszystkim wiedzieć o fakcie, że stanowi ono obecnie prawdopodobnie najszerzej funkcjonujący aspekt, który to dotyczy przeróżnych sfer życia. W efekcie, znaczna część usług świadczonych przez kancelarie prawne w tym zakresie skupia się właśnie wokół kwestii związanych z prawem cywilnym. Z innych informacji, w przypadku prawa cywilnego warto dodatkowo wspomnieć, że jest ono powiązane z prawem pracy, czyli z wszelkimi stosunkami, jakie to zachodzą pomiędzy pracownikami oraz pracodawcami. Zdecydowanie nie jest to jednak wszystko, z czym możemy mieć do czynienia w zakresie prawa cywilnego, dlatego też poniżej zamieszczamy konkretne przykłady, w związku z którymi możemy liczyć na pomoc ze strony profesjonalnych kancelarii prawnych.

I tak, zastanawiając się nad skorzystaniem z usług kancelarii prawnej dobrze wiedzieć, że w przypadku prawa cywilnego możemy liczyć na fachowe doradztwo w ramach spraw o zapłatę, spraw wekslowych, a także odszkodowań komunikacyjnych. Warto zaznaczyć, że w przypadku odszkodowań komunikacyjnych możemy dodatkowo liczyć również na pomoc w zakresie negocjacji z firmami ubezpieczeniowymi. Usługi świadczone przez kancelarie prawne związane są również ze sprawami z zakresu odszkodowań za błędy w sztuce lekarskiej oraz odszkodowań za bezumowne korzystanie z rzeczy. Oprócz tego, kancelarie prawne zajmują się również sprawami z zakresu między innymi rękojmi, gwarancji, zasiedzenia, nabycia własności oraz sporządzania umów i roszczeń związanych z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umów.

Prawo rodzinne

Jak już wspominaliśmy we wstępie do tego wpisu, mając na celu skorzystanie z usług danej kancelarii prawnej możemy liczyć również na pomoc w przypadku spraw z zakresu prawa rodzinnego. Zanim jednak przejdziemy do przedstawiania szczegółowych informacji związanych z tym tematem, pragniemy zaznaczyć, że tekst ten powstał we współpracy ze specjalistami z Kancelarii Radcy Prawnego Agnieszka Pawlik. W efekcie, udało nam się ustalić, że tego rodzaju kancelarie zajmują się prowadzeniem spraw o między innymi rozwód, separację, a także ustanowienie rozdzielności majątkowej. Jak łatwo się domyślić, w przypadku tego rodzaju spraw nierzadko kluczowe okazuje się postawienie na usługi profesjonalistów z dużym doświadczeniem, dlatego też lepiej nie oszczędzać w ich przypadku nadmiernie pieniędzy.

W temacie prawa rodzinnego warto wiedzieć również o tym, że wiąże się ono ze sprawami o chociażby podział majątku wspólnego małżonków, który to przeprowadza się po tak zwanym ustaniu wspólności majątkowej. Zdarza się, że skorzystanie z usług kancelarii prawnej okazuje się niezbędne w momencie, gdy mamy do czynienia ze sprawą mającą na celu ustalenie pochodzenia dziecka. Pomoc prawnika może być niezbędna w przypadku spraw o alimenty, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze sprawami dotyczącymi ich podwyższenia lub uchylenia, a także w przypadku spraw związanych z ustaleniem kontaktów z małoletnim dzieckiem.

Prawo spółek handlowych

Na koniec, opisując główne rodzaje usług świadczonych przez kancelarie prawne w przypadku poszczególnych kategorii prawa, dobrze będzie krótko skupić się jeszcze na prawie spółek handlowych. W tym zakresie, oferta poszczególnych kancelarii prawnych skupia się zazwyczaj wokół prowadzenia obsługi prawnej zarówno podmiotów gospodarczych spółek osobowych, jak i spółek kapitałowych. Tego rodzaju obsługa prawna obejmuje między innymi przygotowywanie projektów umów, przygotowywanie aktów założycielskich, a także statutów spółki czy reprezentowanie przedsiębiorców w postępowaniach przed sądami lub innymi organami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz