Materiał Partnera

Usługi dźwigowe. Kiedy warto z nich skorzystać?

Usługi dźwigowe. Kiedy warto z nich skorzystać?

Dźwigi umożliwiają pracę na wysokościach, ale także załadunek i rozładunek ciężkich towarów. Dlatego odgrywają tak dużą rolę podczas prac budowlanych, remontowych czy montażowych. Ze względu na to, że są funkcjonalne, a także ponieważ można wybierać spośród ich wielu rodzajów, znalazły zastosowanie w różnych branżach. Kiedy warto zdecydować się na usługi dźwigowe?

Usługi dźwigowe – na czym polegają?

Nie każda firma, której działalność wymaga używania dźwigów, musi dysponować własnym sprzętem. Zakup takich maszyn wiąże się z ogromnymi kosztami znacznie obciążającymi budżet. Dlatego właśnie warto zdecydować się na skorzystanie z usług dźwigowych. Jeżeli maszyna ma być wykorzystywana sporadycznie lub okresowo, inwestycja związana z jej zakupem byłaby nierentowna.

Usługi dźwigowe polegają na zleceniu firmie, która zajmuje się taką działalnością, konkretnego zadania. Może być to na przykład montaż lub rozbiórka konstrukcji stalowej. Na teren robót dostarczany jest wtedy nie tylko sprzęt. W zakres usługi wchodzi także obsługa dźwigu przez operatora.

Zleceniodawcom, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług dźwigowych, na miejsce wykonywanych robót jest dostarczany nowoczesny i przystosowany do specyfiki prac sprzęt. Ponadto mogą oni mieć pewność, że będzie on obsługiwany przez doświadczonego operatora, który może pochwalić się zaawansowanymi umiejętnościami” – opowiada ekspert z firmy Usługi dźwigowe Piotr Rybacki.

Zlecając usługi dźwigowe, nie trzeba także martwic się o konserwację czy przeglądy sprzętu – obowiązki te zawsze należą do firmy, która wynajmuje dźwigi.

Podczas jakich prac warto skorzystać z usług dźwigowych?

Z usług dźwigowych warto skorzystać podczas prac budowlanych, takich jak na przykład stawianie budynków, budowa więźby dachowej czy konstrukcji hal. Są one także nieocenione, kiedy zachodzi potrzeba demontażu budowli wykonanej z żelbetu lub ze stali.

Wynajem dźwigu rozsądnie jest też rozważyć podczas innego typu prac na wysokościach. Dzięki nim montaż oraz konserwacja bannerów, billboardów oraz reklam wielkoformatowych będą dużo szybsze. 

Dźwigi oraz umiejętności ich operatorów pozwalają także na to, aby urządzenia te wykorzystywać do załadunku i rozładunku. Usługi tego typu mogą dotyczyć nawet bardzo nietypowych zleceń. Przy pomocy dźwigów można podnosić maszyny, kontenery. Mogą także być pomocne podczas montażu oraz demontażu urządzeń przemysłowych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz