Materiał Partnera

Usługi detektywistyczne dla pracodawców

Usługi detektywistyczne dla pracodawców

Usługi detektywistyczne zwykle kojarzone są ze sprawami rodzinnymi, takimi jak sprawy rozwodowe, jednak to nie jedyna dziedzina, w których pomoc detektywa może okazać się niezbędna. W pewnych branżach lojalność pracowników jest kluczowa dla rozwoju i sukcesu firmy. Pracodawcy decydują się więc często na skorzystanie z usług biura detektywistycznego, aby sprawdzić wiarygodność swoich pracowników. Zobacz, w jaki sposób przebiega takie badanie.

Badanie wiarygodności pracowników

Dawniej usługi detektywistyczne kojarzone były jedynie ze sprawami kryminalnymi, poszukiwaniem zaginionych członków rodziny lub sprawdzaniem wierności partnera. Na przestrzeni lat przekonanie to uległo jednak zmianie i wiele firm decyduje się na skorzystanie z takich usług, kiedy pojawiają się wątpliwości odnośnie do lojalności pracowników.

Odpowiednio dobrana kadra pracownicza to klucz do sukcesu każdej firmy, nic więc dziwnego, że pracodawcom zależy na zatrudnianiu osób uczciwych i wiarygodnych. Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy tego pewni? Agencje detektywistyczne, takie jak PART Biuro Detektywistyczne Jerzy Partyla w swojej ofercie posiadają usługę, jaką jest badanie wiarygodności pracowników. Korzystając z usług detektywa, sprawdzić możesz np.:

  • sposób, w jaki wykorzystywane są przez Twoich pracowników zwolnienia lekarskie,
  • w jakim celu Twoi pracownicy korzystają z pojazdów służbowych,
  • a także czy nie zagraża Ci nieuczciwa konkurencja.

Sprawdzanie nieuczciwej konkurencji

Wiele firm w umowach o prace zawiera klauzulę poufności oraz zapis o zakazie konkurencyjnej działalności. Nie zawsze jednak trafiamy na uczciwych pracowników, którzy zasady te przestrzegają. W sytuacji, gdy podejrzewamy pracownika o relacje z konkurencyjnymi firmami, bądź prowadzenie konkurencyjnej działalności warto skorzystać z usług detektywistycznych.

Nieuczciwa konkurencja zabroniona jest przez polskie prawo, jednak by wygrać sprawę sadową, przedstawić musimy odpowiednie dowody. Prywatny detektyw zgromadzi je dla Ciebie podczas prowadzenia śledztwa, dzięki czemu możesz liczyć na uczciwy wynik rozprawy i zadośćuczynienie ze strony nieuczciwej konkurencji.

Usługi detektywistyczne, a kwestie prawne

Wielu pracodawców, pomimo swoich wątpliwości w stosunku do wiarygodności zatrudnionych pracowników, ma obawy przed skorzystaniem z doradztwa detektywistycznego. Najczęstszym powodem jest brak pewności, co do zgodności z prawem świadczonych przez detektywa usług. Niepotrzebnie, gdyż zawód prywatnego detektywa regulowany jest w Polsce prawnie, a świadczone przez biura detektywistyczne usługi to czynności zgodne z prawem. Działania prywatnych detektywów dokumentowane zostają tak, by mogły one stanowić dowód w ewentualnych postępowaniach prawnych.

Kolejną sprawą budząca wątpliwości jest również obawa przed sytuacją, w której pracownik okaże się uczciwy, ale zniechęcony naszym brakiem zaufania odejdzie z firmy, co spowoduje ogromną stratę dla naszego przedsiębiorstwa. Nie powinniśmy się jednak obawiać takie sytuacji, ponieważ dobry detektyw wykonuje swoją prace w sposób dyskretny i niezauważalny.  

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz