Materiał Partnera

Usługi detektywistyczne dla firm podstawą bezpieczeństwa

Usługi detektywistyczne dla firm podstawą bezpieczeństwa

Różnego rodzaju usługi świadczone przez renomowane agencje detektywistyczne przyczyniają się znacząco do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w danej firmie. Sprawdzenie obiektów i konkretnych pomieszczeń pod kątem występowania nielegalnych urządzeń to jedna z wielu czynności, która powinna być wykonana, zanim przedsiębiorstwo rozpocznie działalność w danym miejscu. Co jeszcze oferują specjaliści?

Komputer pod nadzorem

Działania na szkodę firmy przeprowadzane za pomocą komputerów osobistych to jeden z częstych problemów dzisiejszych przedsiębiorców. Pomocne mogą okazać się działania z zakresu informatyki śledczej. Przeprowadzają je wyłącznie renomowane agencje detektywistyczne, które zatrudniają również specjalistów umiejących kompleksowo zbadać dane znajdujące się na konkretnym komputerze. Lampart Group S.A. to zespół profesjonalistów mogących sprawdzić m.in. dokładną historię odwiedzanych stron nawet po wyczyszczeniu wszelkich śladów przez użytkownika, a także odzyskać usunięte dane. Właściwe kwalifikacje z dziedziny informatyki pozwalają na zastosowanie odpowiednich działań na komputerze podejrzanego, dzięki czemu agencja detektywistyczna odnajduje skasowane informacje, które nierzadko są kluczowe dla całej sprawy. Warto też dokładnie sprawdzić wszelkie urządzenia przed ich użytkowaniem: komputery, telefony i tablety mogą mieć wgrane specjalne programy szpiegujące. Za ich pomocą niepowołane osoby mogą zdobyć poufne informacje dotyczące firmy, dlatego warto zlecić detektywom dokładne przeszukanie sprzętu elektronicznego pod tym kątem.

Kompleksowe sprawdzenie

Dokładne zbadanie obiektu, w którym prowadzona będzie działalność, jest bardzo ważne, kluczowe dane czy np. innowacyjne koncepcje firmy mogą być wykradzione przez konkurencję dzięki zainstalowaniu niewidocznych gołym okiem urządzeń podsłuchowych. Dostrzeżenie ich jest niezwykle trudne, jednak działający na podstawie ogromnego doświadczenia specjaliści z renomowanej agencji detektywistycznej bez większych problemów zlokalizują nielegalny podsłuch. Kompleksowo sprawdzą pomieszczenie również pod kątem występowania ukrytych kamer. Niekiedy istotną informacją dla spółki konkurencyjnej jest trajektoria poruszania się pojazdu należącego do danej firmy. Warto więc zlecić detektywom zbadanie pojazdu – nadajnik GPS służący do lokalizowania auta to urządzenie nielegalne, które godzi w prawo do prywatności. Co ważne, specjaliści z agencji detektywistycznej testują zarówno pojazdy, jak i budynki w zakresie bezpieczeństwa w nich panującego, a w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, proponują optymalne rozwiązania. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo firmy i zlecić kompleksowe działania dobrej agencji detektywistycznej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz