Materiał Partnera

Urządzenia spawalnicze – na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

Urządzenia spawalnicze – na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

Spawanie jest metodą łączenia elementów, która stała się obecnie najpopularniejszym sposobem wykorzystywanym w przemyśle czy budownictwie. Do realizacji zadań w tym zakresie niezbędne są jednak urządzenia spawalnicze. Najważniejszymi są bez wątpienia spawarki, ale warto zwrócić uwagę również na inne artykuły. Co zatem konkretnie niezbędne jest do wykonania prac spawalniczych?

Spawarki MIG/MAG

Spawanie w osłonach gazowych jest bardzo często wybieraną metodą łączenia m.in. metali nieżelaznych. Takie materiały spawa się za pomocą popularnych spawarek MIG, czyli działającej z wykorzystaniem elektrody topliwej. Jest ona także kluczowym elementem spawania w metodzie MAG, jednak sposoby te różnią się od siebie zastosowanymi gazami osłonowymi. W przypadku spawania MIG są to gazy obojętne, natomiast MAG opiera się na łączeniu elementów elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych.

Ze względu na odmienną charakterystykę spawania konieczne jest dopasowanie odpowiedniego urządzenia spawalniczego. Do obu wspomnianych metod świetnie sprawdzi się półautomat spawalniczy, czyli popularny migomat. Takie urządzenia w swojej ofercie posiada firma Gazy Techniczne, która proponuje zarówno ich sprzedaż, jak i korzystny wynajem. Wypożyczenie spawarki jest rozwiązaniem, o jakim warto pamiętać – doskonale sprawdza się bowiem przy krótkotrwałych pracach, kiedy zakup nowego urządzenia może być nieopłacalny. Na jakie jeszcze spawarki należy zwrócić uwagę przy konieczności łączenia wybranych elementów metalowych?

Urządzenia do spawania metodą TIG i nie tylko

Kolejną z często wybieranych metod spawania jest TIG, czyli wykorzystanie – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sposobów – elektrody nietopliwej w osłonie gazów obojętnych. Spawarki TIG dostępne w sprzedaży lub na wynajem doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie wysokiej estetyki i precyzji wykonanych połączeń. Przy wyborze spawarki TIG należy mieć na uwadze jej parametry techniczne. Dopasowuje się ją m.in. do grubości materiału, jaki będzie za jej pomocą spawany. Ważne są też właściwości w zakresie natężenia prądu spawania czy średnicy elektrody.

Popularnym rozwiązaniem jest również spawarka elektrodowa MMA. Najczęściej urządzenia spawalnicze tego typu przydają się do łączenia stali. Świetnie sprawdzą się także przy spawaniu aluminium. W ofercie dobrych sprzedawców zajmujących się również wypożyczaniem takiego sprzętu znaleźć można też urządzenia wieloprocesowe, a asortyment uzupełniają palniki oraz zestawy do cięcia, spawania i lutowania gazowego.

Opracowanie:
Dzierżoniów, Staszica 28a
tel. 74 831 42 72
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz