Materiał Partnera

Urządzenia niezbędne do transportu i montażu przeszkleń

Urządzenia niezbędne do transportu i montażu przeszkleń

Obecne trendy architektoniczne oraz rosnące wymagania inwestorów wymuszają na wykonawcach montaże coraz masywniejszych i większych przeszkleń. Nowoczesne okna i przeszklenia cechuje więc coraz większa masa, a w konsekwencji ich montaż i transport wymaga zastosowania nowych metod i rozwiązań. Zobacz, jakie maszyny przemysłowe są niezbędne do przewożenia i montowania przeszkleń.

Manipulatory pneumatyczne i próżniowe

Niezbędnymi w transporcie i montażu dużych przeszkleń maszynami są manipulatory. Mogą one być zasilane siłownikiem próżniowym lub pneumatycznym. Są to stacjonarne półautomatyczne rozwiązania o niewielkich rozmiarach, mogące przewozić tafle o wadze do 500 kg. Co ważne,  są przy tym zwinne i łatwo sterowalne. Manipulatory różnią się budową i konfiguracją. Mogą podnosić szkło o różnych wymiarach i masie, dzięki czemu spełnią indywidualne wymagania każdego przedsiębiorcy. Bogatą ofertę manipulatorów, które sprawdzą się nie tylko w montażu przeszkleń, ale także transportu ładunków takich jak kartony, deski, płyty, worki, beczki, wiaderka, kanistry, butelki, skrzynki czy palety, posiada firma Id Lifting – dostawca zaawansowanych maszyn przemysłowych.

Zawiesia próżniowe

Popularnym typem maszyn przemysłowych do przenoszenia szyb są także zawiesia próżniowe. Zawiesia są rodzajem chwytaków, które instaluje się na hakach urządzeń dźwigowych. Urządzenia te sprawdzają się zarówno na liniach produkcyjnych, jak i na budowach na etapie transportu i montażu. Umożliwiają podnoszenie tafli o wadze nawet 5 000 kg, pozwalają na obniżenie kosztów transportu bliskiego oraz są rozwiązaniem mającym za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa pracy podczas transportu i montażu przeszkleń.

Przedsiębiorcy i inwestorzy mają więc szeroki wybór rozwiązań, a dzięki rozwojowi automatyki i robotyki maszyny przemysłowe stały się urządzeniami niezastąpionymi w wielu procesach i umożliwiającymi wykonywanie nawet najtrudniejszych zadań.

Opracowanie:
Długołęka, Chabrowa 13
tel. 71 307 01 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz