Materiał Partnera

Urządzenia dźwignicowe, czyli jak łatwo transportować ładunki?

Urządzenia dźwignicowe, czyli jak łatwo transportować ładunki?

Prace związane z przeładunkiem towarów nie są łatwe. Wymagają przede wszystkim zastosowania niezwykle wytrzymałych i funkcjonalnych urządzeń dźwignicowych, które będą w stanie wykonać poszczególne czynności. Do najczęściej wybieranych rozwiązań w tym zakresie zaliczają się przede wszystkim suwnice, jednak w dobrych punktach zajmujących się ich sprzedażą można nabyć także szereg innych maszyn. Jakich dokładnie?

Niewielkie, ale przydatne

Do urządzeń dźwignicowych o niewielkich rozmiarach zaliczają się żurawiki. Ich udźwig przeważnie nie przekracza kilku ton, jednak w przypadku wielu zakładów przemysłowych jest on w zupełności wystarczający. Żurawiki nie zajmują zbyt wiele miejsca i występują w różnych wariantach. Sporym zainteresowaniem cieszą się bowiem modele kolumnowe, ale i przyścienne. Oba typy znaleźć można w ofercie firmy Tecnomasz, która zajmuje się sprzedażą zarówno nowych, jak i używanych urządzeń dźwignicowych.

Zaliczają się do nich także znacznie większe od żurawików dźwigi. To rozbudowane konstrukcje, które pozwalają na transportowanie poszczególnych materiałów budowlanych przy wznoszeniu obiektów. Dźwig ze sporym ramieniem jest stosunkowo mobilny, dlatego stał się jednym z najważniejszych punktów na większości placów budowy. Jego zakup musi być przemyślany – żuraw powinien być w doskonałym stanie technicznym, co dotyczy nie tylko modeli nowych, ale przede wszystkim używanych. Warto postawić w tym zakresie na ofertę renomowanych dystrybutorów urządzeń dźwignicowych. Co jeszcze obejmuje ich szeroki asortyment?

Wiele urządzeń dźwignicowych

To również wspomniane już suwnice w różnych wariantach. Mogą być one zarówno bramowe, jak i pomostowe czy nawet w mobilnej wersji – kołowe. Wybór takiego rozwiązania daje wiele możliwości, a udźwig sięga nierzadko kilkudziesięciu ton. Konieczne jest jednak dopasowanie suwnicy do typu eksploatacji oraz dostępnego w zakładzie przemysłowym miejsca. Do hal i magazynów zdecydowanie najlepszym wyborem będą sprawne suwnice pomostowe w wariantach jedno- i dwudźwigarowych.

Ofertę sprawdzonych dystrybutorów uzupełniają podnośniki koszowe, które umożliwiają operatorowi na łatwe dostanie się do miejsc o utrudnionej dostępności. Znajdujące się na sporych wysokościach punkty obiektu skutecznie uniemożliwiają np. przeprowadzenie prac remontowych czy modernizacyjnych, w związku z czym konieczne jest użycie właśnie podnośnika koszowego. Ten powinien gwarantować operatorowi pełne bezpieczeństwo – z tego względu należy postawić na podnośniki dostępne w ofercie sprawdzonej firmy, która zajmuje się sprzedażą zarówno nowych, jak i używanych urządzeń dźwignicowych.

Opracowanie:
Łomża, Partyzantów 29A
tel. 502 534 332
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz