Materiał Partnera

Urok małych księgarni

Urok małych księgarni

Z dużych miast pomału znikają małe, autorskie księgarnie; wypychane są z rynku przez gigantów, takich jak na przykład Empik. Jednak to właśnie te niewielkie charakteryzują się atmosferą, której próżno szukać w dużych wydawniczych marketach. Składa się na nią nie tylko oryginalny, niebanalny wystrój, ale przede wszystkim ciekawa oferta różnorodnych książek oraz fachowa, miła obsługa.

Chociaż obecnie, poszukując interesującej nas książki, pierwsze kroki kierujemy do dużych, sieciowych księgarni, warto zwrócić uwagę na te mniejsze, które pomału znikają z mapy polskich miast. Co mają one, czego nie mają księgarniani giganci?

Liczy się pasja

Małe księgarnie tworzą ludzie, dla których książki i czytanie są prawdziwą pasją. Często prowadzą księgarnie od pokoleń i są prawdziwymi specjalistami w dziedzinie księgarnictwa. Możemy być pewni, że w księgarniach takich jak Dom Książki, zostaniemy obsłużeni nie tylko w sposób miły i kulturalny, ale przede wszystkim fachowy. Sprzedawca podpowie nam, jaki tytuł wybrać, a także będzie potrafił wskazać dominujące kierunki i mody we współczesnej literaturze.

Różnorodność

Chociaż duże sieci kojarzone są z mnogością różnych tytułów, także Dom Książki może pochwalić się wieloma tytułami z różnorodnych dziedzin oraz książkami różnych gatunków. I tak w ofercie księgarni znajdziemy szeroki wybór książek, poradników i podręczników, literatury pięknej, książek kucharskich oraz przewodników. Coś dla siebie znajdują zarówno miłośnicy skandynawskich kryminałów, jak i ambitnych powieści obyczajowych, romansów oraz horrorów. Dostępne są także pozycje z aktualnej listy bestsellerów.

Oferta dla dzieci

Księgarnia Dom Książki to także miejsce, w którym zaopatrzymy się we wszystko co niezbędne dla kulturalnej rozrywki naszego dziecka. Znajdziemy tutaj bogaty zbiór literatury dziecięcej, gry edukacyjne, mapy zabawki i pomoce naukowe. Omawiana księgarnia oferuje swoim klientom także materiały plastyczne: długopisy, notatniki, kolorowanki, kredki, bloki rysunkowe, flamastry oraz farby.    

Doświadczenie

Księgarnie, takie jak Dom Książki, to zazwyczaj podmioty działające na rynku od wielu lat, stąd doświadczenie pracowników oraz doskonała orientacja w zmieniającym się rynku książki. Tam też bez problemu zamówimy interesującą nas książkę, nawet, jeśli należy ona do rzadko spotykanych tytułów. Małe księgarnie mają swoich stałych klientów, którzy regularnie odwiedzają domy książki, zwłaszcza w okresie świątecznym, w poszukiwaniu prezentów. 

Opracowanie:
Skwierzyna, Rynek 2
tel. 95 717 22 00
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz