Materiał Partnera

Urodziny dla dziecka inaczej niż zwykle

Urodziny dla dziecka inaczej niż zwykle

Dziecięce urodziny – to jest wyzwanie. O ile trzy czy nawet cztero-letniemu maluchowi nie zależy na jakiejś bardzo zorganizowanej zabawie i urodziny mogą się odbyć w domu, to już dziecko sześcioletnie domagać się będzie imprezy takiej, jak miała koleżanka w bawialni. Natomiast znalezienie interesującego miejsca dla grupy dziesięciolatków, które wszędzie już były, to prawdziwe urwanie głowy. Co jeszcze można wymyślić, by uświetnić ten dzień?

Urodzinowe połączenie zabawy z nauką

Były już urodziny w bawialni z kulkami, pizzeria a nawet urodziny w kinie. I co teraz? Co nowego można wymyślić? Wbrew pozorom, im dziecko starsze, tym bardziej ciekawe atrakcje na urodziny można zorganizować. Wśród wielu propozycji tylko dla dziewczynek, jak na przykład "księżniczkowe SPA", lub raczej dla chłopców, jak "strzelanka laserowa", bardzo pozytywnie wyróżnia się propozycja Yellow Park z Koszalina. To taka niecodzienna bawialnia, gdzie dzieci w różnym wieku, od przedszkolaków, aż do ostatnich klas podstawówki, mogą się dowiedzieć czegoś ciekawego w sposób najbardziej dopasowany do ich wieku i możliwości poznawczych. Tak, chodzi o naukę, ale nie taką jak w szkole. Tu dzieci same przeprowadzają eksperymenty fizyczne i doświadczenia chemiczne, gdzie mogą wszystkiego dotknąć i przede wszystkim świetnie bawić. Wszystko jest oczywiście bezpieczne i prowadzone w taki sposób, że naukowe prawdy o otaczającym nas świecie same zapadają w pamięć i znacznie potem ułatwiają szkolną naukę. Może się wydawać, że kto by tam chciał się czegoś uczyć na urodzinach, ale propozycja urodzin tematycznych, połączonych z pokazami fizycznymi dla dzieci to nie tylko pomysł oryginalny i kreatywny, ale też budzący coraz większe zainteresowanie.

Jak wzbudzać zainteresowanie dzieci nauką?

W dużej i świetnie wyposażonej sali edukacyjnej dzieci mogą obejrzeć wystawy edukacyjne, a potem same zabrać się za przeprowadzanie dziecięcych eksperymentów pod okiem doświadczonych opiekunów. Nikt nie wyjdzie z takiego niezwykłego przyjęcia urodzinowego znudzony. Przerywnikiem wspólnej zabawy w naukę są bardziej zaawansowane pokazy naukowe dla dzieci, które przeprowadzają nasi eksperci, pokazując zaskakujące i zdumiewające zjawiska fizyczne, chemiczne, czy biologiczne. Można także bawić się geografią, na przykład budując wybuchający wulkan. A kto wie, może niektórzy uczestnicy takich urodzin zapałają na tyle miłością do nauki, że sami potem zostaną prawdziwymi naukowcami. Urodziny z nauką są dla każdego, ponieważ doświadczenia chemiczne dla dzieci, albo związane z każdą inną nauką można przeprowadzać w bardzo prosty i zabawny sposób dla tych najmłodszych, albo wyjaśniać wiele zjawisk dzieciom, które są nieco starsze i bardziej ciekawe. Warto spróbować!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz