Materiał Partnera

Urlop nad jeziorem. Gdzie warto pojechać?

Urlop nad jeziorem. Gdzie warto pojechać?

Wśród wielu możliwości wyboru miejsca spędzenia urlopu znajduje się wyjazd nad jezioro. To klasyczne rozwiązanie ma w sobie wiele zalet. Wynajęcie domku agroturystycznego w okolicy jeziora to świetny sposób na odpoczynek i relaks w gronie rodziny lub znajomych. Ważne, by miejsce jego lokalizacji było atrakcyjnie turystycznie. Gdzie zatem warto pojechać, by spędzić miło czas na urlopie w domku nad jeziorem?

Pojezierze Drawskie

Pojezierze Drawskie to atrakcyjny turystycznie region położony w województwie zachodniopomorskim. Słynie z pięknych krajobrazów oraz różnorodności gatunków zwierząt i roślin na nim występujących. Na jego obszarze znajduje się ponad 250 dużych jezior – o powierzchni większej niż jeden hektar oraz wiele mniejszych. To doskonałe miejsce dla żeglarzy i wędkarzy. W tym rejonie funkcjonuje także Drawski Park Krajobrazowy utworzony w celu ochrony unikalnej fauny i flory. Znajduje się w nim osiem rezerwatów przyrody chroniących wiele rodzajów ekosystemów. Ich obserwacja dostarcza niezapomnianych widoków. Pojezierze Drawskie charakteryzuje się rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, oferującą między innymi wynajęcie domków agroturystycznych.

Jezioro Drawskie

Największym zbiornikiem wodnym Pojezierza Drawskiego jest Jezioro Drawskie. Przez nie przepływa rzeka Drawa a położone jest ono nad miastem o nazwie Czaplinek. Jest dwunastym z kolei jeziorem w Polsce pod względem powierzchni, a drugim – pod względem głębokości. Każdy, kto zdecyduje się na urlop w tych okolicach zachwyca się naturalnym pięknem tego jeziora. Rozmieszczone są na nim 12 wysp i charakterystyczne długie zatoki niemal przypominające fiordy. Spędzenie urlopu w takim miejscu na pewno będzie przyjemnym doświadczeniem. Kąpiel w jeziorze czy spacery po plaży to niezwykle ważne sposoby wypoczynku, które wyciszają i regenerują organizm. Nad brzegiem jeziora położonych jest także kilka mniejszych miejscowości, dlatego wybór miejsca na urlop w jego pobliżu jest dość zróżnicowany i z łatwością można znaleźć gospodarstwo agroturystyczne spełniające potrzeby wypoczynkowe.

Stare Drawsko

Drugim miejscem pod względem poziomu rozwoju atrakcji turystycznych nad jeziorem Drawskim jest miejscowość Stare Drawsko. Jest to dość mała wioska, jednakże nie oznacza to, że nie ma nic do zaoferowania turystom. Plaże, pola biwakowe, możliwość zorganizowania spływu kajakowego to tylko niektóre interesujące sposoby na spędzenie czasu w tym miejscu. Bez wątpienia główną atrakcją Starego Drawska jest zamek Drahim. Oprócz ruin warowni z XIV wieku, można obejrzeć rekonstrukcję dawnego życia w nim oraz przebieg turniejów rycerskich. Ciekawym zabytkiem tej miejscowości jest także neogotycki kościół Wszystkich Świętych. Warto odetchnąć świeżym powietrzem w pobliżu jeziora i licznych atrakcji tej wioski.

Wybierając się na wakacje nad jezioro warto zwiedzić Pojezierze Drawskie. Wynajem Domków Kempingowych Bożena Ogiejko dysponuje domkami do wynajęcia w tym rejonie, zapewniając dogodne możliwości wypoczynkowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz