Materiał Partnera

Upominek w postaci bursztynowej biżuterii

Upominek w postaci bursztynowej biżuterii

Biżuteria z żywicy wyróżnia się mnogością kolorów oraz etnicznym charakterem. Będzie świetną i o wiele tańszą alternatywą dla biżuterii złotej oraz srebrnej. To również zwrot w stronę wartości ekologicznych, który przejawia się poprzez wykorzystanie czegoś, co jest dostępne w naturze i przez cały czas podlega odradzaniu się oraz przemianom. Nie wymaga wytężonej pracy ludzkich rąk i nie jest efektem działania wielkiego przemysłu.

Wykorzystanie kwiatów w artystycznej biżuterii

Zatopione w żywicy kolorowe, polne kwiaty, takie jak irysy, wrzosy czy stokrotki stanowią formę zamknięcia w bezczasie ulotnego fragmentu natury. Każda roślina, nawet niepozorny mech, może zyskać drugie życie poprzez wykorzystanie jej w małym dziele sztuki. Trzeba przyznać, że stanowią one też frapujące kompozycje kolorystyczne. Ciekawie łączą się one również z rzemieniami o różnej grubości, które podkreślają ich ludowy charakter. 

Bogactwo form i motywów

W ofercie sklepu Projekt Żywica można znaleźć takie artykuły jak bransoletki, kolczyki, naszyjniki oraz pierścionki. Wśród materiałów, z których są wykonane można wymienić drewno, kwiaty, kamienie oraz tytułową żywicę. Szczególny dział oferty stanowią drewniane zegary, przywołujące swoją surowością prasłowiańskie posążki.

Niespotykane zestawienia kolorystyczne

Autorka biżuterii ręcznie robionej z żywicy Marta Zaborna ma dar znajdowania intrygujących połączeń materiałów, wzorów oraz kolorów. Można rozpocząć od tych minimalistycznych zestawień białej żywicy z niebieskimi płatkami chabrów czy bardziej wyróżniających się ciemnej żywicy z wielokolorowymi bratkami. Każde z tych połączeń charakteryzuje się pomysłowością i często kontrastem. Interesującym zestawieniem okazują się perły połączone z bursztynem, które stanowią pewnego rodzaju zderzenie przepychu oraz etniczności i regionalności.

Żywica jak żaden inny materiał ma zdolność symbolizowania tego, co określamy jako efemeryczne oraz ulotne, ponieważ ma możliwość zatrzymywania tego przy życiu. Nie ma więc lepszego medium, które może przenieść wspomnienia z odległych zakątków świata czy minionych czasów. Biżuteria Projektu Żywica pozwala dokonać zwrotu w stronę tradycji i regionalności, Poprzez ekspozycję i wykorzystanie bursztynu wydobyć urodę tego, co kojarzy się z naturalnym bogactwem naszego regionu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz