Materiał Partnera

Uniwersalne zastosowania szkła

Uniwersalne zastosowania szkła
Nie da się ocenić roli, jaką szkło odegrało w rozwoju cywilizacji. Dzięki opanowaniu metod nowoczesnej produkcji przemysłowej zaistniała możliwość nadawania szkłu konkretnych właściwości, aby jeszcze lepiej mogło spełniać swoją funkcję. Szkło cieszy się swoją ogromną popularnością przede wszystkim dzięki ogromnej uniwersalności zastosować. Jakie konkretnie rozwiązania proponują współcześni producenci?

Szkło w przestrzeni zewnętrznej

Choć nie myśli się o tym zbyt często, materiały wykonane ze szkła znajdują się tak naprawdę wszędzie. Szczególnie widoczne jest to oczywiście w przestrzeni publicznej. I mowa tu nie tylko o szkle znajdującym się w ramach okiennych, ale także o balustradach, drzwiach, fasadach wentylowanych, czy zadaszeniach. Choć rodzajów szkła jest wiele, wciąż najczęściej używanymi są szkło laminowane oraz szkło hartowane. Szkło laminowane doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone ryzyko stłuczenia. Szkło laminowane to nic innego jak dwie połączone ze sobą tafle, pomiędzy które wklejona jest specjalistyczna folia. W momencie stłuczenia tafla taka pozostaje w ramie, dzięki czemu osoby znajdujące się w pobliżu nie zostają poranione. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zwiększona wytrzymałość, stosuje się szkło hartowane.

Proces hartowania polega na rozgrzaniu tafli do temperatury mięknięcia, a następnie schłodzeniu strumieniem powietrza do temperatury pokojowej. W tym przypadku, w momencie stłuczenia, tafla rozpada się na tysiące niegroźnych odłamków, a nie jak dzieje się to w przypadku szkła niehartowanego, na ostre igiełki. Szukając szkła na własne potrzeby, warto zwrócić uwagę na najbardziej renomowanych dostawców. Zdecydowanie zalicza się do nich firma GLASIMO, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu zapleczu technologicznemu od lat zapewnia inwestorom łatwy dostęp do najwyższej jakości produktów. Co jeszcze znajduje się w ich ofercie?

Szkło w przestrzeni wewnętrznej

Dzięki swoim unikatowym właściwościom szkło doskonale nadaje się do aranżacji przestrzeni wewnętrznej. Szczególnie jeżeli chodzi o pomieszczenia o okresowo lub stale podniesionej wilgotności. Mowa tu oczywiście o kuchniach i łaziankach. W rozbudowanej ofercie asortymentowej najlepszych producentów z łatwością znaleźć można kabiny prysznicowe oraz szklane umywalki. Panele szklane coraz częściej służą jako wykończenie ścian, zastępując w ten sposób standardowe płytki ceramiczne. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Szkło jest materiałem o wiele łatwiejszym w utrzymaniu należytej czystości.

Jego konserwacja zazwyczaj ogranicza się do przetarcia wilgotną szmatką nasączoną w odpowiednim detergencie. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji możliwe jest również nadawanie szkłu kolorów oraz wzorów, dzięki czemu można w bardzo łatwy sposób stworzyć oryginalny wystrój. W pomieszczeniach standardowych takich jak salony, sypialnie i gabinety, szkło doskonale sprawdza się do wykonania biurek oraz stołów. Jest również coraz częściej stosowanym materiałem do wykończenia powierzchni posadzek.

Opracowanie:
Opole, Składowa 6
tel. 77 423 28 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz