Materiał Partnera

Unikatowe wyroby jubilerskie – gdzie można je znaleźć i czy opłaca się kupować?

Unikatowe wyroby jubilerskie – gdzie można je znaleźć i czy opłaca się kupować?

Niepowtarzalna biżuteria to marzenie każdej kobiety. Nie musi być ona drogim wytworem znanych światowych marek, aby olśniewała swoim wyglądem. Czasem wystarczy poszukać w okolicznych antykwariatach oraz na pchlich targach. Dla osób, które nie lubią używanych wyrobów jubilerskich, doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług małego, prywatnego producenta biżuterii. 

Antykwariaty, lombardy i targi staroci

Najlepszymi miejscami, w których warto szukać unikatowej biżuterii, są różnego rodzaju sklepy z antykami oraz pchle targi. Można na nich znaleźć wyroby jubilerskie, których historia sięga kilkadziesiąt, jak nie kilkaset lat wstecz. Często ich wartość jest nieprawidłowo wyceniona i można zakupić niemal za bezcen. Mawia się, że biżuteria ma duszę, dlatego warto poszperać i dać jej drugie życie. Szczególnie luksusowo wyglądają różnego rodzaju sygnety oraz naszyjniki wykonane ze starego srebra. Obecnie sklepy jubilerskie starają się imitować ten kruszec, poprzez przyciemnianie klasycznego srebra, jednak zdecydowanie nie ma to tak wielkiego uroku, jak oryginały.

Biżuteria na zamówienie

Kobiety, które nie są przekonane do noszenia używanej biżuterii, zawsze mogą zlecić jej wytworzenie według własnego projektu. Co więcej, wiele niewielkich firm jubilerskich posiada pojedyncze egzemplarze, które zostały wyprodukowane i wypuszczone do sprzedaży w niewielkich ilościach. Przykładem może być niewielka pracownia Grawida mieszcząca się w Tarnowskich Górach, która  od ponad ćwierć wieku zajmuje się wytwarzaniem wyrobów jubilerskich m.in. ze srebra, złota, bursztynu oraz pereł.

Przerobienie biżuterii u profesjonalnego złotnika

Dobrym sposobem na stworzenie unikatowej biżuterii jest przerobienie klasycznych modeli u profesjonalnego złotnika. Jeśli posiadamy wyroby jubilerskie z popularnych sieci, zawsze można je odpowiednio spersonalizować poprzez zmianę kształtu, dodanie kamieni szlachetnych lub wygrawerowanie osobistego napisu. Grawerowanie jest tanim i popularnym sposobem na nadanie indywidualności nawet najbardziej pospolitym modelom. Zwykle wybiera się je w przypadku zakupu biżuterii na ślub, chrzest czy inne, ważne okazje.

Ceny unikatowej biżuterii

Niepowtarzalna biżuteria wcale nie musi być droga, gdyż w wielkich sieciach jubilerskich często więcej niż za sam wyrób, płacimy za markę. Robiąc zakupy na pchlich targach, można nieco się potargować, natomiast w przypadku biżuterii na zamówienie, jubiler zawsze dobierze rozwiązanie oraz rodzaj kruszcu dostosowane do budżetu klienta.

Opracowanie:
Tarnowskie Góry, Strzelecka 9
tel. 32 285 31 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz