Materiał Partnera

Umeblowanie w pokoju dziennym - meble z sieciówki czy na wymiar?

Umeblowanie w pokoju dziennym - meble z sieciówki czy na wymiar?

Salon, czy jak niektórzy wolą mówić – pokój dzienny – to miejsce reprezentacyjne, które powinno być naszą wizytówką. Planując zmianę aranżacji salonu, wymianę mebli w pokoju dziennym warto zastanowić się nad rodzajem mebli, które chcemy wykorzystać w naszym domu. Różnorodność modeli, wykończeń sprawia, że nie zawsze wybranie mebli na wymiar będzie gwarantem innowacyjności designerskich do naszego salonu.

Dobranie odpowiednich mebli do pokoju dziennego powinno być zgodne z jego przeznaczeniem, funkcją, jaką pełni w naszym domu, czy też mieszkaniu. W przypadku tego pomieszczenia możemy pokusić się o realizację swoich najśmielszych dekoratorskich planów, wyrażających nasz charakter.

Czym kierować się przy doborze mebli do pokoju dziennego?

Meble do salonu muszą być wygodne, bezpieczne, dobrze, aby pozwalały w razie potrzeby na przenocowanie niespodziewanego gościa, w przypadku, kiedy pokój dzienny pełni funkcję również pokoju gościnnego. W tym przypadku warto postawić na wygodną kanapę, sofę, która będąc centralnym miejscem przyjmowania gości, gdy będzie taka konieczność, zmieni się w wygodne miejsce do spania.

Dobrze dobrane meble do pokoju dziennego, będą współgrać z charakterem naszego domu, będą przyciągały wzrok - jednocześnie dając poczucie harmonii i ciepła. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym są nowoczesne meblościanki do pokoju dziennego, które w niczym nie przypominają ciężkich, topornych, jednolitych brył konstrukcyjnych z lat PRL-u. Nowoczesne firmy meblarskie jak, chociażby salon mebli wysyłkowych Dominat Dominik Polak, oferują nowoczesne lekkie konstrukcje, które bez problemu wpiszą się w charakter każdego miejsca.

Różnorodność dostępnych rozwiązań, wykończeń, kolorów frontów mebli salonowych sprawia, że będą one tworzyć spójną całość z jadalnią i kuchnią - w przypadku otwartych przestrzeni, a w samodzielnym zestawieniu pozwolą na podkreślenie temperamentu właścicieli. Z całą pewnością nie warto decydować się na meble z popularnych sieciówek, gdyż jakość ich wykonania, często nie jest współmierna z ceną. Prowadnice, uchwyty wykończenia listw ozdobnych bywają kiepsko mocowane, nie dają komfortu użytkowania, często ulegają awarii. Meble wykonane w salonie meblowym krajowym to nie tylko ukłon w stronę polskiej gospodarki, ale również pewność zastosowania solidnych elementów mocujących, sztywności konstrukcji, które determinują trwałość mebli.

Chcesz wyrazić siebie wybierz meble na wymiar

Jeśli zależy nam na niepowtarzalnym wnętrzu, a wybór gotowych mebli nie spełnia naszych oczekiwań pod względem designerskim, warto zamówić meble do salonu na wymiar. Dzięki czemu nie tylko dopasowane zostaną do naszej przestrzeni, jaką chcemy umeblować, ale będą one maksymalnie funkcjonalne, o dowolnie zaprojektowanym pod nasze potrzeby układem szafek czy też półek. Jedynym minusem może się okazać w przypadku tego typu rozwiązań koszt wykonania takich mebli. Jednak funkcjonalność oraz wygląd mebli na wymiar z pewnością wart jest inwestycji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz