Materiał Partnera

Układanie wielkoformatowych płytek – jaki klej i izolację wybrać?

Układanie wielkoformatowych płytek – jaki klej i izolację wybrać?
Płytki o długości boku przewyższającym 30 cm uznawane są za wielkoformatowe. Ich układanie na wybranym podłożu wymaga zastosowania specjalnego kleju, który będzie w stanie związać je solidnie i zapewni wieloletnią trwałość. Taki klej powinien być aplikowany po uprzednim przygotowaniu izolacji. W jaki zatem sposób najlepiej ułożyć wielkoformatowe płytki?

Płytki klinkierowe, ceramiczne i nie tylko

Wielkoformatowe płytki są proponowane w różnych wariantach. Najczęściej jest to klinkier lub ceramika, które można zastosować we wnętrzach, tworząc elegancką i estetyczną podłogę. Popularny jest również gres i kamień naturalny. Każdy z tych materiałów wymaga użycia właściwego kleju przy ich układaniu. Szczególnie dotyczy to sytuacji, w których płytki tego typu znaleźć mają się na podłożu, na którym występuje ryzyko deformacji. Tę formę wykończenia podłogi stosuje się również przy posadzkach z ogrzewaniem wodnym lub elektrycznym, co także wymaga zastosowania odpowiedniego kleju.

Powinien być on dedykowany do podłoży poziomych. Ze względu na możliwość występowania deformacji na wybranym podłożu, dobry klej do płytek musi charakteryzować się również wysoką elastycznością. Doskonałe parametry pod tym względem i nie tylko posiada średniowarstwowy klej renomowanego producenta Mira, którego materiały budowlane znaleźć można m.in. w ofercie dystrybutora – FHU "Jurek". Czym jeszcze powinien wyróżniać się klej do układania płytek wielkoformatowych i jaką izolację należy zastosować przed jego użyciem?

Płytki trwale ułożone wewnątrz i na zewnątrz

Klinkier, płytki ceramiczne, gres czy kamień naturalny to metody wykończenia posadzki, które stosuje się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Z tego względu klej wykorzystany do ich solidnego umocowania na podłożu powinien być mrozoodporny. Dzięki temu nawet w trudnych warunkach płytki wielkoformatowe pozostaną na swoim miejscu. Należy przed aplikacją tego typu specjalistycznego kleju pamiętać również o wspomnianej już izolacji. Warto postawić na wodoodporną i elastyczną izolację.

Oferowana przez renomowanych producentów w formie gęstoplastycznej, jednoskładnikowej masy będzie stanowić doskonałą ochronę dla kleju do płytek wielkoformatowych. Tak przygotowane podłoże świetnie sprawdzi się pod ułożenie gresu czy klinkieru w formie płytek o boku dłuższym niż 30 cm. Materiały budowlane muszą wyróżniać się wysoką jakością – tylko w ten sposób można przygotować posadzkę charakteryzującą się nie tylko doskonałym wyglądem, ale przede wszystkim pozostającą podłożem wytrzymałym i stabilnym.

Opracowanie:
Rydułtowy, Gajowa 9A
tel. 784 665 199
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz