Artykuł sponsorowany

Udźwiękowienie filmu i animacji

Udźwiękowienie filmu i animacji

Czy możemy wyobrazić sobie oglądanie ulubionego filmu lub serialu bez dźwięku? Pewnie możemy, ale dzięki rozwojowi technologii już więcej nie musimy tego robić! Udźwiękowienie filmu to ważne zadanie, które warto zlecić profesjonalnemu studio. To wieloetapowy proces, który w ostatecznym rozliczeniu pozwoli nam cieszyć się z filmu, gry czy animacji!

Studio Sonica to miejsce, w którym zadbamy o każdy film i animację! Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie wspólnie wypracowując najlepsze rozwiązania z zakresu udźwiękowienia, dubbingu, tłumaczenia czy przygotowania napisów do produkcji. Nagrywamy również postsynchrony, zajmujemy się postprodukcją audio i audio-video. Dzięki nam przygotujecie Państwo swoją produkcję z naciskiem na najdrobniejsze szczegóły!

Udźwiękowienie filmu, czyli co?

Każdy dorosły, który ma swój ulubiony film, lub dziecko, które ma swoją ulubioną bajkę pamięta jakiś kluczowy dialog, zwrot lub powiedzonko swoich ulubionych postaci i bohaterów! Film bez dźwięku jest dziś historią, która ciekawi i intryguje jak wyglądał kiedyś proces tworzenia filmów niemych, ale mało, kto wyobraża sobie dziś oglądanie takich ekranizacji, na co dzień. Warto pamiętać, że udźwiękowienie to nie tylko wykorzystana muzyka, która buduje napięcie lub wzrusza w odpowiednich momentach. To także komentarz lektora, który czyta często przetłumaczone z innego języka dialogi, jego narracja, ale także różnorodne efekty dźwiękowe a przede wszystkim ich synchronizacja z obrazem i akcją na ekranie! To także wyeliminowanie szumów i niepotrzebnych dźwięków, co sprzyja lepszemu odbiorowi danej produkcji. Jak widać jest to skomplikowany i wieloetapowy proces, który wymaga profesjonalnej wiedzy oraz sprzętu. U nas je Państwo znajdziecie!

Studio z profesjonalnym podejściem

Studio Sonica to miejsce, w którym zdajemy sobie sprawę, że każda produkcja od filmu, fabuły, dokumentu, filmu reklamowego po animacje i gry komputerowe wymaga innej pracy z dźwiękiem. Wiemy jak skutecznie eliminować hałasy wytwarzane przez aktorów, ale i przez używane w danej scenie rekwizyty, czy choćby nieprzewidywalną pogodę! Nasi specjaliści wiedzą jak dobrać odpowiedni sprzęt do pracy nad materiałem oraz do pracy z aktorem lub lektorem. Kluczem jest odpowiednie dobranie a następnie rozmieszczenie mikrofonów, aby zbierały one tylko ten dźwięk, na którym nam zależy przy danej produkcji. Nie ma przed nami tajemnic również samo nagrywanie dialogów, przygotowanie tłumaczeń filmów, profesjonalnych skryptów dla dubbingu czy przygotowywanie napisów dla filmów zagranicznych. Do postprodukcji wykorzystujemy jedynie sprzęt najlepszej jakości oraz systemy komputerowe najlepsze do postprodukcji dźwięku i analizy zebranego materiału dźwiękowego. Na bieżąco współpracujemy z klientem zapewniając nowoczesne rozwiązania w trakcie montażu dialogów, rozmaitych efektów dźwiękowych i podkładów muzycznych. Korzystamy z najlepszych bibliotek nagraniowych oraz własnej kolekcji materiałów. Dbamy o terminowe i kompleksowe realizowanie zleceń!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz