Materiał Partnera

Udane przyjęcie komunijne. Jak je zorganizować?

Udane przyjęcie komunijne. Jak je zorganizować?

I Komunia Święta to wyjątkowy dzień nie tylko dla dziecka. To także ogromne przeżycie dla rodziców - w końcu to na nich spoczywa odpowiedzialność za odpowiednie przygotowanie pociechy do sakramentu i organizację przyjęcia. Całe przygotowania mogą trwać nawet tygodniami, bo obejmują sporo zadań - od wyboru gości i wysyłki zaproszeń po podjęcie decyzji co do miejsca późniejszej imprezy.


Organizacja krok po kroku

Przyjęcia komunijne wymagają wcześniejszego wysłania zaproszeń dla gości. Najlepiej wręczać je osobiście, ostatecznie na miesiąc przed uroczystością. - Na każdym etapie organizacji warto pamiętać, że głównym "elementem" organizowanego przyjęcia komunijnego jest dziecko, jego upodobania, oczekiwania i potrzeby. Dlatego na przyjęcie warto zaprosić tylko te osoby, których obecność jest ważna właśnie dla niego. Nie powinno się robić z komunii okazji do pogadania z dawno niewidzianymi kuzynami, których nasza pociecha nie lubi, nie pamięta, lub w ogóle nigdy wcześniej nie poznała - stwierdza specjalista z restauracji Zakątek Smaku, specjalizującej się m.in. w organizacji przyjęć komunijnych.

Komunia trwa od samego rana do późnego popołudnia. Z tego względu wymaga starannego zaplanowania. Ważny punkt to uroczystość komunijna w kościele - od czasu jej trwania zależy rozkład całego dnia. Najczęściej goście zjawiają się już w kościele i dopiero później jadą do domu lub lokalu, gdzie ma miejsce przyjęcie.


W domu czy w restauracji?

Organizując przyjęcie wielu rodziców ma dylemat dotyczący jego lokalizacji. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Generalnie przy wyborze miejsca najlepiej wziąć pod uwagę takie czynniki, jak liczba zaproszonych gości, budżet, możliwości lokalowe oraz menu.

Coraz częściej odchodzi się od wystawnych przyjęć komunijnych dla kameralnych spotkań najbliższej rodziny - dziecka, rodziców, dziadków i rodziców chrzestnych. W takim przypadku wiele osób decyduje się na spotkanie w domu. Ale z drugiej strony impreza realizowana na własną rękę może pochłonąć o wiele więcej czasu i podobną ilość pieniędzy do rezerwacji miejsca w dobrej restauracji. To tak naprawdę ogromny nakład pracy; od zadbania o dekorację po przygotowanie potraw, dopilnowanie przebiegu przyjęcia i na koniec doprowadzenie mieszkania do ładu. W konsekwencji rodzice nie mają czasu na poświęcenie uwagi dziecku, często też trzeba ograniczyć liczbę gości właśnie przez wzgląd na brak miejsca.

Przyjęcie w lokalu, chociaż wymaga odpowiednio wczesnej rezerwacji, w praktyce zapewnia oszczędność czasu. Należy jedynie wybrać dobrą restaurację, ustalić menu i dekorację sali. Reszta zadań należy tak naprawdę do wykwalifikowanego personelu. W trakcie przyjęcia, dzięki obecności kelnerów, rodzice mogą w pełni skupić się na gościach, a przede wszystkim na dziecku i wspólnym przeżywaniu tego szczególnego dnia. Nie trzeba się też martwić o sprzątanie po imprezie.

- Istotną zaletę przyjęcia w restauracji jest ogólnie ułatwiona organizacja. Rodzice zawierzają to zadanie profesjonalistom, dla których to po najczęściej po prostu kolejne zlecenie, więc wiele zadań realizują o wiele szybciej, sprawniej i lepiej. Plusem jest również większa możliwość wyboru w menu. Zawodowemu kucharzowi dużo łatwiej przyjdzie przygotowanie wykwintnych i smacznych dań - podsumowuje specjalista Zakątku Smaku

Oceń artykuł (2)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz