Materiał Partnera

Udana impreza urodzinowa dziecka – tylko z animatorem!

Udana impreza urodzinowa dziecka – tylko z animatorem!

Dla dziecka dzień urodzin to nie tylko czas prezentów i smakołyków, ale także dzień, w którym stają w centrum zainteresowania rodziców, oraz zaproszonych gości. Jest to zatem okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale nauki, między innymi gościnności… Aby jednak nasze dziecko mogło poczuć się wyjątkowe, oraz aby mogło zapamiętać swoje urodziny na całe życie, warto uświetniać imprezę urodzinową obecnością animatora czasu wolnego!

Kim jest animator czasu wolnego?

Animator czasu wolnego to przede wszystkim osoba, która posiada szerokie kompetencje psychologiczne i pedagogiczne, a także niezwykłą kreatywność. Wielokrotnie taką osobę można nazwać pośrednikiem świata dorosłych z rzeczywistością dziecka, który może docierać z różnym przekazem w znaczący sposób. Jak błędnie niektórzy uznają, animator nie jest zatem ani przebierającą się za zwierzęta maskotką, ani opiekunem/opiekunką. Jest to swoisty „mistrz ceremonii”, którego zadaniem jest wypełnianie czasu wolnego, również podczas okolicznościowych imprez, w taki sposób, aby był on pełen edukacyjnych zabaw. To one są atrakcyjne do uczestnictwa w nich dla dzieci, jednocześnie zapewniając rozwój psychoruchowy dziecka, zdolności manualnych, czy nawet pisania, liczenia i czytania. Animator pozwala również aktywizować do zabawy wstydliwe maluszki, które dzięki temu otwierają się na swoich rówieśników!

Zalet tego zawodu jest zatem wiele, a dostrzegają je organizatorzy wesel, właściciele parków rozrywki i kin, przedszkola i szkoły, firmy odpowiedzialne za miejskie festyny, a także oczywiście tysiące rodziców dzieci… Często zgłaszają się oni do doświadczonej animatorki Marleny Bąchór, którą można określić prawdziwą dziedzinową artystką. Obecność jej i Słonecznych Animacji Dla Dzieci, podczas zabawy urodzinowej pociechy, to prawdziwy strzał w dziesiątkę…

Urodziny z animatorem, jak wyglądają?

Urodziny z animatorami mogą wyglądać bardzo różnorodnie. Wszystko zależy od wieku uczestników zabawy, miejsca, pory roku, ilości czasu, a także zainteresowań, między innymi solenizanta. Najlepsi animatorzy niemalże projektują co do najmniejszego szczegółu taką imprezę, aktywizując przy tym nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Ci nie tylko mają podczas urodzin dziecka trochę czasu dla siebie, ale także są gośćmi malucha, którzy muszą zanurzyć się w bajkowym dziecięcym świecie. Przykłady organizowanych zabaw? Tańce przed indiańskim namiotem i na specjalnych matach, piniata, przebieranie się w stroje i malowanie twarzy, czy gry z motywami ulubionych bajek… Pomysłów może być wiele, a dzisiaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz