Materiał Partnera

Ubranka idealne dla chłopca

Ubranka idealne dla chłopca

Wybierając ubranka dla małego chłopca, warto jest wybierać takie, które będą dla niego wygodne i nie będą krępowały jego ruchów w trakcie zabawy, a przy okazji będą atrakcyjne wizualnie i będą sprawiały, że nasz syn będzie się dobrze czuł w gronie rówieśników. W naszym artykule przekażemy Państwu kilka przydatnych wskazówek dotyczących doboru odzieży dla małych chłopców, którzy są w wieku 5-12 lat. Jakie ubrania będą dla nich najlepsze?

Przede wszystkim duża wygoda

Najważniejszym elementem, na jaki trzeba zwracać uwagę, wybierając ubranka dla chłopców (dla dziewczynek z resztą też), jest oczywiście ich wygoda. Noszone ubranka muszą dziecku zapewniać maksimum komfortu i swobodę wykonywania ruchów. Każdy wie, że małe dzieci bardzo szybko wyrastają z noszonych ubranek, ale mimo wszystko trzeba pamiętać o tym, że najlepiej będą się czuły w takiej garderobie, która będzie idealnie dobrana do ich wzrostu i postury. Dziecko nie powinno chodzić w za dużych ubraniach, a na pewno nie może chodzić w takich, które są dla niego już za małe. To znacznie bowiem obniży jego komfort, utrudni zabawę czy nawet chodzenie do przedszkola czy do szkoły. Złe dopasowanie ubranek dla chłopca poskutkuje także tym, że nasze dziecko będzie po prostu źle wyglądało.

Wytrzymałość i przewiewność

Ubranka dla chłopców muszą być także wytrzymałe i przewiewne. Mali chłopcy najbardziej lubią chodzić w spodniach dresowych, ponieważ te nie blokują ich ruchów i sprawiają, że dziecko może swobodnie chodzić, biegać i wykonywać różne ruchy gimnastyczne. Doskonale sprawdzą się także bluzy, także bluzy z kapturem oraz buty sportowe. Wszystko po to, aby dziecku było jak najbardziej wygodnie. Ubranka dla chłopców muszą być także wykonane z odpowiednich materiałów. Dziecku nie może być w nich za gorąco, ani za zimno, ubranie musi być też przewiewne, żeby dziecko się w nim za bardzo nie pociło. Warto jest także pomyśleć o tym, żeby ubranko było wytrzymałe. Najlepiej dla aktywnych chłopców sprawdzą się koszulki, spodnie czy bluzy wykonane z bawełny lub z bawełny z domieszką tworzywa sztucznego, który zwiększy elastyczność ubranka.

Jak powinny wyglądać ubranka dla chłopców?

Wybierając ubranka dla dzieci, koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na ich wygląd. Dzieci już od małego chcą się podobać swoim rówieśnikom. Inne kolory ubranek będą zatem odpowiednie dla chłopców, a inne dla dziewczynek. W tym pierwszym przypadku raczej powinno się unikać koloru różowego czy pasteli. Chłopcy zdecydowanie lepiej czują się w bardziej jaskrawej kolorystyce.

Kolor ubrania to jednak nie wszystko. Równie ważne są także umieszczone na ubrankach wzory. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego z ubraniami dla dzieci Barline.eu, który oferuje m.in. szeroki wybór ubranej z motywami najpopularniejszych bajek Disneya czy Marvela: Nasi klienci poszukując idealne ubranka dla chłopca, najczęściej szukają takie, na których znajdują się motywy z najchętniej oglądanych przez chłopców bajek Disneya, z bohaterami komiksów lub Gwiezdnych Wojen. Noszenie takich ubrań jest dla dzieci sposobem utożsamiania się z grupą. Jeżeli koledzy naszego syna są obecnie zafascynowani komiksami ze Spider-Manem, to oczywiste, że każdy chłopiec chciałby mieć koszulkę, bluzę lub plecak ze swoim ulubionym bohaterem.

Kupując ubranka dla swojego dziecka lub poszukując ciekawego pomysłu na prezent dla syna znajomych lub krewnych, warto jest się zatem dowiedzieć, jakie bajki najbardziej lubi dziecko i znaleźć ubranko, na którym będzie umieszczony odpowiedni motyw.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz