Materiał Partnera

Ubezpieczenie turystyczne – jak wybrać odpowiednie?

Ubezpieczenie turystyczne – jak wybrać odpowiednie?

Zakup ubezpieczenia turystycznego to dziś konieczność. Świadomość tego ma szczęśliwie coraz więcej Polaków, którzy zdają sobie sprawę, że w razie ewentualnego wypadku, koszty leczenia za granicą mogłyby okazać się często niemożliwe do pokrycia. Zabezpieczeniem jest właśnie ubezpieczenie, jednak nie każde gwarantuje nam taką samą ochronę. Czym więc kierować się przy wyborze, aby móc cieszyć się bezstresowymi wakacjami za granicą?

Minimalna gwarantowana suma na leczenie

Przy wybieraniu polisy na ubezpieczenie turystyczne, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jaką kwotę kosztów leczenia ono obejmuje. Jak radzi Monika Ćwiklińska, która dobiera ubezpieczenia w agencji Unilink, powszechnie stosowaną i racjonalną strategią, jest ubezpieczenie na poziomie 30 tys. euro w Europie, a także co najmniej 60 tys. euro poza Starym Kontynentem. Ponadto, szczególnie w przypadku Ameryki Północnej, warto zdecydować się na ubezpieczenie bez gwarantowanej sumy, przede wszystkim ze względu na fakt wysokich kosztów leczenia, nawet w przypadku podstawowych usług.

Odpowiedzialność cywilna (OC)

Kolejnym, ważnym składnikiem ubezpieczenia przed udaniem się w zagraniczną podróż, jest ubezpieczenie OC. Chroni nas ono przy okolicznościach, gdy w sposób nieumyślny doprowadzimy do wypadku lub dokonamy uszkodzenia czyjegoś mienia. W takich sytuacjach koszt wydatku na ten poczet, oczywiście do sumy gwarantowanej, pokryje za nas towarzystwo ubezpieczeniowe.

Dodatki do ubezpieczenia turystycznego

W przypadku zakupu ubezpieczenia turystycznego możemy zakupić dodatkową ochronę na okoliczność wystąpienia nieszczęśliwych wypadków, związanych np. z uprawianiem sportów ekstremalnych. Ich spis najczęściej znajduje się w załączniku obejmującym ogólne warunki ubezpieczenia. Dodatkowo, w przypadku np. jazdy na nartach, koniecznie musimy upewnić się, że nasze zabezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów związanych z akcją ratunkową, która za granicą jest w stu procentach pokrywana przez poszkodowanego.

Zniżka za ubezpieczenie turystyczne

Choć w przypadku tradycyjnego ubezpieczenia podróżnego nie warto szukać oszczędności na siłę, to towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj oferują młodszym klientom niższą składkę. Kwota ta rośnie natomiast szczególnie po ukończeniu 65. roku życia, gdy ryzyko problemów zdrowotnych jest zdecydowanie większe.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wysokie mogą być koszty leczenia za granicą. Dlatego też nie tylko chętniej je wykupujemy, ale także uważnie szacujemy, czy rzeczywiście obejmie ono najważniejsze dla nas kwestie. Proces ten nie musi być jednak trudny i zazwyczaj opiera się przede wszystkim na uważnym przeczytaniu umowy z ubezpieczycielem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz