Materiał Partnera

Ubezpieczenie samochodu - jak nie przepłacić?

Ubezpieczenie samochodu - jak nie przepłacić?

Wysokość składki za ubezpieczenie samochodu elektryzuje każdego kierowcę w kraju. Ostatnie podwyżki opłat za obowiązkowe OC skłoniły wielu kierowców do poszukiwań sposobów, jak oszczędzić na tym wydatku.

Więcej produktów to niższa stawka za OC

W zasadzie każda firma ubezpieczeniowa oferuje swoim klientom nie tylko możliwość wykupienia obowiązkowego OC, ale również szereg innych produktów. Decydując na zakup kilku z nich, jesteśmy w stanie uzyskać niższą stawkę za samo ubezpieczenie, a dodatkowo zyskujemy większą ochronę samochodu, a przede wszystkim własnego portfela. Jak nie przepłacać podpowiada nam właściciel firmy Lucash Łukasz Kłonica.

Jednym z takich produktów ubezpieczeniowych jest AC, które jest wielokrotnie proponowane w pakiecie z OC. Dzięki autocasco chronimy także swój pojazd w momencie wypadku, nawet jeśli jest on z naszej winy. Wykupione AC chroni również przed kradzieżą, dewastacją oraz uszkodzeniami pojazdu - w takich przypadkach ubezpieczyciel również wypłaci nam odszkodowanie. Decydując się na pakiet AC + OC możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście procent, w porównaniu do sytuacji, w której oba te ubezpieczenia wykupujemy osobno.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku wykupu opcji Assistance, czy też ubezpieczenia NWW. Decydując się na ich zakup w pakiecie z ubezpieczeniem OC, jesteśmy w stanie zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy - nie warto więc wyrzucać ich w błoto.

Stali klienci płacą mniej

Firmy ubezpieczeniowe bardzo doceniają lojalność klientów - ci, którzy wiernie wykupują swoją polisę na samochód w jednym towarzystwie, mogą liczyć na dodatkowe rabaty i zniżki. Najlepiej widać to podczas odnawiania umowy, gdzie wielokrotnie można wynegocjować atrakcyjniejsze warunki przedłużenia polisy.

Lojalność jednemu ubezpieczycielowi odnosi się nie tylko do wykupu ubezpieczenia na samochód, ale również zakupu polisy na życie, czy też dom - doradzi tak każdy agent ubezpieczeniowy. Łączenie kilku polis w jednej ofercie to również szansa na dodatkowe oszczędności. W takich sytuacjach tworzona jest indywidualna oferta dla klienta.

Opracowanie:
Słupno, Żeromskiego 45H
tel. 538 496 835
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz