Materiał Partnera

Ubezpieczenie samochodu - co i za ile?

Ubezpieczenie samochodu - co i za ile?

Ubezpieczenie samochodu nie jest specjalnie lubianą czynnością. Wiąże się ona z wydatkiem, który nierzadko potrafi wstrząsnąć domowym budżetem. Obowiązkowe ubezpieczenie OC, nie daje pełnej ochrony w niektórych sytuacjach i nie zapewnia pełnego poczucia spokoju. Do dyspozycji klientów pozostaje jeszcze szereg ubezpieczeń dodatkowych. Na które warto zwrócić uwagę, aby nie ponosząc ogromnych kosztów, zapewnić sobie dobrą ochronę?

Rodzaje ubezpieczeń dodatkowych

Najpopularniejszym z dobrowolnych ubezpieczeń dodatkowych jest Autocasco. To ono zapewnia pełną ochronę właściciela pojazdu w momencie jego kradzieży. Jest to sprawa warta uwagi, ponieważ Polska wciąż znajduje się w ścisłej czołówce państw z najwyższym odsetkiem kradzieży samochodów w Europie. Ubezpieczenie AC zapewnia jego posiadaczowi wypłacenie środków finansowych, które mają za zadanie zrekompensować kradzież. Kwota, jaką przyjdzie zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie, zależy przede wszystkim od modelu samochodu. Firmy ubezpieczeniowe dokładnie studiują rankingi najczęściej kradzionych aut. Kwota będzie tym wyższa, im bardziej pojazd narażony jest na kradzież. W stawce za ubezpieczenie AC ważną rolę odgrywa również wiek kierowcy oraz jego stan cywilny. Młodzi kawalerowie zapłacą więcej. Ze względu na ogromną ilość ofert ubezpieczeniowych dostępnych na rynku, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do profesjonalnej agencji.
Z pewnością należy do nich firma ubezpieczeniowa Mariana Barana, która dzięki swojemu doświadczeniu od wielu lat pomaga klientom w wyborze najlepszej oferty. Każdą z ofert dobrze jest przedyskutować z agentem. Czasami pozornie tylko duża różnica w cenie wynika przede wszystkim z zakresu, które ubezpieczenie obejmuje. Wśród jakich jeszcze ofert mogą wybierać klienci?

Ubezpieczenia Assistance

Warto rozważyć również opcję wykupienia ubezpieczeń typu Assistance. Są to ubezpieczenia, które w swoim zakresie obejmują przykre zdarzenia losowe, które mogą wydarzyć się w trasie. Chodzi tu przede wszystkim o awarię samochodu lub jego kradzież. Jako że można z nich skorzystać o dowolnej porze przez cały tydzień, mogą stać się skutecznym ratunkiem z opresji. Szczególnie, gdy jest się z dala od domu. Firmy ubezpieczeniowe, w zależności od wybranego wariantu, zapewniają w takich sytuacjach pomoc techniczną lub zapewniają samochód zastępczy.

Ubezpieczenie pojazdu może obowiązywać zarówno na terenie jednego kraju, jak i w całej Europie. Od tego również będzie zależała kwota, którą przyjdzie zapłacić. Można też zainteresować się ubezpieczeniami dodatkowymi takimi jak ubezpieczenie szyb lub opon w pojeździe. W razie, gdy dojdzie do ich uszkodzenia, ubezpieczalnie zapewniają serwis techniczny lub zwrot kosztów z przyczyny poniesionej szkody.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz