Materiał Partnera

Ubezpieczenie OC – czego dokładnie dotyczy?

Ubezpieczenie OC – czego dokładnie dotyczy?

Niezwykle popularny skrót OC kojarzy się nam najczęściej – a w niektórych przypadkach tylko – z pojazdami mechanicznymi, które muszą mieć wykupioną polisę, by poruszać się legalnie po drogach. Okazuje się jednak, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to ochrona zarówno obowiązkowa, jak i dobrowolna, która dotyczy wielu aspektów życia. Jakich dokładnie i na co można wykupić OC?

Właściwe zabezpieczenie

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dotyczące pojazdów mechanicznych jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń tego typu. Zobligowani do jego posiadania są jednak nie tylko właściciele samochodów osobowych, ciężarowych czy motocykli. Okazuje się bowiem, że OC trzeba mieć również w przypadku posiadania statku powietrznego. Podmioty prowadzące działalność lotniczą muszą wykupić zatem odpowiednią polisę, by samolot mógł wznieść się w powietrze. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej niekoniecznie musi dotyczyć jednak pojazdów – przede wszystkim tego typu zabezpieczenie stosuje się w przypadku wybranych zawodów. Obowiązkowe OC dotyczy m.in. profesji związanych z prawem: komorników sądowych, adwokatów, radców prawnych czy notariuszy. Dzięki temu osoby wykonujące takie właśnie zawody mogą spokojnie i bez obaw prowadzić wszelkie czynności, minimalizując ryzyko z tytułu ewentualnych nieprawidłowości. OC stanowi też atut, który biorą pod uwagę klienci i partnerzy, odczuwając spokój i zaufanie. Korzystną składkę wyliczy profesjonalny doradca ubezpieczeniowy, do którego warto się udać i skonsultować potrzebę posiadania konkretnej polisy OC. Alfa Finanse Sp. z o.o. Centrum Twoich Ubezpieczeń to gwarancja wyboru najlepiej dopasowanej ochrony dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu wykwalifikowanego personelu.

OC niekoniecznie obowiązkowe

Okazuje się, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej niekoniecznie musi być obligatoryjne i wymagane przez przepisy prawne. W przypadku poszczególnych sytuacji można dobrowolnie wykupić polisę tego typu, gwarantując sobie zabezpieczenie na wypadek rozmaitych zdarzeń losowych. OC mogą posiadać np. nauczyciele czy wychowawcy lub narażeni na ogromny stres pracownicy służby zdrowia. Dobrowolna składka nie musi dotyczyć przedstawicieli konkretnych zawodów – mogą ją uiszczać też np. użytkownicy jachtów śródlądowych. Te wyjątkowe jednostki pływające warto zabezpieczyć przed różnymi zagrożeniami, które występują na otwartych wodach. Ubezpieczenie OC można też dobrowolnie opłacić w przypadku posiadania własnego parkingu strzeżonego i chęci ochrony samochodów naszych klientów. W przypadku jakichkolwiek problemów wynikających z uszkodzenia lub kradzieży pojazdów znajdujących się w takim miejscu, właściciel nie będzie miał problemów z wypłaceniem klientowi należytego odszkodowania. Jak się zatem okazuje, OC to nie tylko obowiązkowa dla posiadaczy samochodów i motocykli polisa. Warto skonsultować jej posiadanie z profesjonalnym centrum ubezpieczeniowym, które z pewnością znajdzie najkorzystniejszą i najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb ofertę.

Opracowanie:
Toruń, Szosa Chełmińska 235
tel. 56 658 33 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz