Materiał Partnera

Ubezpieczenie na życie – jakie wybrać?

Ubezpieczenie na życie – jakie wybrać?

Chyba każdy zgodzi się z tym, że życie jest czymś najcenniejszym, co posiadamy. Dlatego właśnie powinniśmy je ubezpieczyć. Często wykupujemy polisę na samochód, dom czy inne dobra materialne, zapominając o tym, co najważniejsze. Polisa na życie oczywiście nie uchroni nas przed nieszczęśliwymi wypadkami, chorobą czy nagłą śmiercią. Będzie natomiast zabezpieczeniem finansowym dla naszej rodziny w tych wyjątkowo trudnych chwilach. Dlatego warto jest ją wykupić. Trzeba tylko zastanowić się nad tym, jakie ubezpieczenie na życie wybrać.

Polisa na życie – jak ją wybrać?

Każda firma ubezpieczeniowa oferuje inne warunki tak zwanej polisy na życie. Nie ma jednego, wspólnego ubezpieczenia. Dlatego planując wykupienie takiej polisy, warto przejrzeć oferty różnych agencji ubezpieczeniowych. Pamiętajmy jednak o tym, że informacje, które możemy znaleźć w sieci, często nie będą wyczerpujące. Dlatego, chcąc się ubezpieczyć, najlepiej jest po prostu umówić się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Doświadczonym fachowcem w tej dziedzinie jest agent ubezpieczeniowy Jerzy Bąkowski. Doskonale zna on szczegóły dotyczące różnego rodzaju polis na życie, dzięki czemu będzie mógł odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania i rozwijasz nasze wątpliwości. Do spotkania z agentem warto dobrze się przygotować. Decyzji o wykupieniu polisy nie powinniśmy podejmować pochopnie – dobry agent zostawi nam czas do namysłu, nie będzie naciskał na podpisanie umowy już podczas pierwszego spotkania.

Co obejmuje polisa na życie?

Polisa na życie może mieć różny zakres. Najtańsze i najmniej skomplikowane są ubezpieczenia podstawowe – czyli tak zwane czyste polisy ochronne. Zadaniem polisy na życie jest zapewnienie naszej rodzinie zabezpieczenia finansowego w sytuacji, w której my sami nie będziemy w stanie się tym zająć. Podstawowa polisa zakłada wypłatę środków naszym bliskim w przypadku naszej śmierci , lub nam samym w razie inwalidztwa bądź ciężkiej choroby. Wysokość składek oraz kwota, jaka zostanie wypłacona , uzależniona jest od rodzaju i  zakresu wybranego ubezpieczenia .  W przypadku śmierci bądź nieszczęśliwego wypadku nasza rodzina zostanie nie tylko pozbawiona pieniędzy pochodzących z naszych dochodów, lecz także zostanie zmuszona do zgromadzenia dość sporej kwoty na zorganizowanie pochówku czy na nasze leczenie. Pieniądze z polisy będą zabezpieczeniem finansowym, dzięki któremu nasi bliscy nie będą musieli martwić się o brak funduszów na te cele.

Nie tylko ubezpieczenia na życie

Mając na względzie kompleksowość ubezpieczeń Agencja Ubezpieczeniowa Jerzy Bąkowski ubezpiecza też mienie swoich Klientów . W ofercie znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne  , ubezpieczenia mieszkań , domów , firm , wyjazdów zagranicznych ( w tym kosztów leczenia) , OC w życiu prywatnym oraz  ubezpieczenia gospodarstw rolnych .

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz