Materiał Partnera

Ubezpieczenie na życie – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Ubezpieczenie na życie – jak wybrać odpowiednią ofertę?

Polisa na życie to szczególny rodzaj ubezpieczenia. Wykupując ją, chcemy przede wszystkim zadbać o swoich najbliższych, na wypadek naszej nagłej śmierci czy choroby. Kiedy warto wykupić taką polisę? Na co warto zwrócić wybierając ofertę ubezpieczeń? Odpowiedzi znajdziecie czytając nasz krótki poradnik. Podpowiadamy jak ubezpieczyć się na życie, by było to najkorzystniejsze.

Sprecyzuj swoje potrzeby

Zanim umówimy się na spotkanie z agentem w sprawie wykupienia polisy na życie, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoje najważniejsze potrzeby. Zastanówmy się, czego tak naprawdę chcemy, a swoje potrzeby spiszmy na kartce – tak przygotowani będziemy gotowi na rozmowę z agentem, którego zadaniem jest znalezienie oferty dopasowanej do wymagań każdego klienta. Tradycyjne ubezpieczenie na życie – tak zwane ubezpieczenie ochronne – chroni nas przed tylko nagłymi wypadkami. Kiedy na przykład zginiemy w wypadku samochodowym, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie naszym najbliższym. Pamiętajmy, że polisa zawsze obejmuje tylko jakiś określony z góry czas. Koszt takiej polisy zwykle jest stosunkowo niewielki – to kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Ciekawym rozwiązaniem jest kapitałowe ubezpieczenie na życie. W przypadku takiej polisy, jeśli w trakcie jej trwania nic nam się nie stanie, pieniądze nie przepadają.

Na wszelki wypadek

Jeśli chcemy naprawdę dobrej polisy, chroniącej naszych bliskich w wielu sytuacjach, lepiej będzie wykupić bardziej rozbudowaną ofertę. Duży wybór ofert ubezpieczeniowych znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Mati Sylwia Papis, Ireneusz Jurek s.c. Warto zadbać o to, by odszkodowanie trafiło do naszych bliskich nie tylko w przypadku nagłej śmierci, ale tez na przykład wtedy, kiedy staniemy się niepełnosprawni, lub zapadniemy na chorobę wymagająca stałej opieki. Dzięki temu, w tych kryzysowych sytuacjach nasi najbliżsi nie pozostaną bez środków do życia. Warto dokładnie omówić z agentem zasady, na jakich możemy otrzymać wypłatę odszkodowania, by później w kryzysowej sytuacji oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów. Pamiętajmy, że ubezpieczyciele śledzą potrzeby swoich klientów i dlatego dają im coraz więcej interesujących możliwości. Możemy na przykład ubezpieczyć się na wypadek konkretnej choroby. Chociaż ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe, to odpowiedzialna osoba, na której spoczywa zapewnienie finansów nie tylko sobie ale też rodzinie, powinna mieć taka polisę – koszty nie są zbyt duże, a dzięki ubezpieczeniu nasi bliscy nie zostaną bez środków do życia nawet gdy nas zabraknie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz