Materiał Partnera

Ubezpieczenie na życie. Jak wybrać dobrą polisę ubezpieczeniową?

Ubezpieczenie na życie. Jak wybrać dobrą polisę ubezpieczeniową?
Poczucie bezpieczeństwa to bardzo ważny aspekt w życiu każdego człowieka. Często przeznaczamy mnóstwo pieniędzy, czasu i wysiłku, aby ochronić siebie i swoich bliskich. Nie wszystkie sytuacje jesteśmy jednak w stanie przewidzieć, a życie człowieka jest niestety dość kruche – co pokazała nam przykładowo pandemia koronawirusa. Jedną z najważniejszych inwestycji finansowych, która zabezpieczy przyszłość naszą i naszej rodziny, jest ubezpieczenie na życie. 

Dlaczego ubezpieczenie na życie jest tak ważne?

Wiele osób zastanawia się, czy faktycznie jest sens, aby inwestować w zakup ubezpieczenia na życie. Nie jest bowiem pewne, że kiedykolwiek z niego skorzystamy. Jako ludzie natomiast mamy często tendencję do odsuwania od siebie wszelkich czarnych wizji – uważamy, że nas akurat nic złego nie spotka. Niestety, jak zostało wspomniane, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Warto zatem zainwestować w polisę ubezpieczeniową, szczególnie jeśli nie mamy oszczędności, po które w razie potrzeby będziemy mogli sięgnąć. Brak odłożonych pieniędzy ,,na czarną godzinę’’ może skutkować przykrymi konsekwencjami, jeśli w porę nie zapewnimy sobie ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie na życie, jak sama nazwa wskazuje, ma chronić nasze życie i zdrowie. Jeśli doznamy uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy też dożyjemy określonego wieku, to ubezpieczyciel wypłaci nam świadczenia. Podobnie w przypadku śmierci. Oczywiście zakres polisy może być węższy lub szerszy – wszystko zależy od naszych potrzeb i wymagań oraz od oferty ubezpieczyciela. Są też pewne ograniczenia, przykładowo świadczenia nie zostaną wypłacone, jeśli ubezpieczony popełni samobójstwo. 

Jak wybrać dobrą polisę ubezpieczeniową?

Jak zostało wspomniane, ubezpieczenie na życie powinno być dostosowane do naszych potrzeb. Na rynku dostępne są bowiem różne oferty, które mogą obejmować standardowe usługi – ochronę życia i zdrowia – lub także dodatkowe; na przykład umożliwiać nam oszczędzanie pieniędzy na przyszłość. Również na wysokość składek wpływa wiele czynników – m.in. nasz stan zdrowia, wiek czy wykonywany zawód. Aby wybrać najlepszą ofertę, musimy porównać różne polisy ubezpieczeniowe lub wybrać się do sprawdzonego pośrednika ubezpieczeniowego, takiego jak Marzena Ganiszewska, prowadząca firmę Ubezpieczenia na życie Do It. Specjalista udzieli nam merytorycznego doradztwa i pomoże wybrać ubezpieczenie, odpowiadające naszym wymaganiom i potrzebom. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz