Materiał Partnera

Ubezpieczenie komunikacyjne- jak wybrać dobrą ofertę?

Ubezpieczenie komunikacyjne- jak wybrać dobrą ofertę?

Każdy, kto porusza się po polskich drogach samochodem, z pewnością nieraz spędził wiele czasu na poszukiwaniach dobrego ubezpieczenia komunikacyjnego. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się wręcz w swoich ofertach, proponując kierowcom coraz to nowe rozwiązania i połączenia pakietów. W ich mnogości można się wręcz pogubić. Zakup jakiej polisy jest konieczny? Czy warto decydować się na AC, Assistance i NNW?

Ubezpieczenie OC – bez niego auto nie ruszy w dalszą drogę

Zakres ubezpieczenia OC jest taki sam we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Zakup polisy regulowany jest przez polskie prawo. Do jej posiadania zobowiązana jest każda osoba, która jest właścicielem pojazdu. Z racji tego, że nie ma żadnych różnic w ofercie ubezpieczenia OC, wielu kierowców decyduje się na wybór najtańszej polisy na rynku. Możemy w tym celu użyć internetowych porównywarek ubezpieczeń, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług specjalistów. Jak informuje pani Anna Juszkiewicz z Pośrednictwa Ubezpieczeniowego w Bolesławcu – dzięki współpracy z licznymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, pośrednik jest w stanie zaproponować nam najkorzystniejszą cenowo ofertę.

Wysokość składki obliczana jest na podstawie marki i modelu samochodu, pojemności silnika, wieku właściciela auta oraz „szkodliwości klienta”. Ta z kolei odnosi się do ilości incydentów, kolizji lub wypadków drogowych z udziałem danego kierowcy. Na wysokość polisy OC wpływa ma także forma płatności. Zazwyczaj możliwość rozłożenia całej sumy na raty wiąże się z nieco wyższą opłatą. Polisa OC aktualna jest przez rok, po tym czasie należy ją przedłużyć jeśli nadal zamierzamy korzystać z tego samego samochodu.

AC, Assistance, NNW – ubezpieczenia dobrowolne

Do ubezpieczenia OC mamy możliwość dokupienia dodatkowych polis dobrowolnych. Autocasco chroni przed uszkodzeniem samochodu zarówno przez właściciela, jak i w wyniku zdarzeń losowych, w tym również kradzieży. Dzięki wykupieniu Assistance ’a kierowca, którego auto uległo awarii, nie musi na własną rękę szukać pomocy drogowej i pokrywać kosztów takiej usługi. To ubezpieczyciel odholuje pojazd, zajmie się jego naprawą oraz zorganizuje auto zastępcze. ASS jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują po całym kraju i nie chcą tracić czasu na oczekiwanie na naprawę samochodu, kiedy ten popsuje się w trasie.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków przysługuje, gdy w wyniku kolizji drogowej kierowca i jego pasażerowie doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź stracą życie. To ubezpieczenie dodatkowe cechuje się największą różnorodnością cenową. Wiele zależy od sumy, na którą zdecydujemy się ubezpieczyć.

Zakup polis dobrowolnych powinien być podyktowany naszymi potrzebami ubezpieczeniowymi. Niektórych z nich nie da nabyć się oddzielnie, tak jest chociażby w przypadku ASS i NNW. W wielu przypadkach za pakiet ubezpieczeń od jednego ubezpieczyciela zapłacimy mniej niż gdybyśmy mieli kupować każdą polisę od innej firmy.

Opracowanie:
Bolesławiec, Starzyńskiego 25A
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz