Materiał Partnera

Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne

Nie ma chyba osoby, która nie lubi podróżować. No, chyba, że wiek lub zdrowie jej nie pozwala. Jesteśmy gatunkiem ciekawskim i nierozważnym, dlatego lubimy górskie szczyty i sporty ekstremalne. Zjazdy na nartach, czy desce, nurkowanie, loty samolotem, czy prowadzenie samochodu, może nas narazić na wypadki. Dlatego wybierając się w podróż, warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie. O ile w granicach kraju mamy bezpłatną opiekę zdrowotną, to już za granicą, wizyta u lekarza wiąże się ze sporymi wydatkami.

Podróże po kraju

Rzadko wykupujemy ubezpieczenie podróżując po Polsce. Powinniśmy jednak być na tyle przewidujący, by choćby zastanowić się nad ewentualnymi przygodami w trakcie wyjazdu. Jeśli jedziemy własnym samochodem, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na wypadek awarii i holowania samochodu, nawet gdy płacimy podstawowe składki. Jeśli zabieramy rodzinę, dzieci warto ubezpieczyć się choćby od szkód, jakie mogą wyrządzić. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie usługi lekarskie są pokrywane z naszych składek. A z dziećmi bywa różnie.

Zabierając ze sobą psy, narażamy się na spore, dodatkowe koszty ewentualnej opieki weterynaryjnej, których możemy nie przewidzieć w wakacyjnym budżecie. Warto dowiedzieć się o ubezpieczenie naszych dodatkowych wydatków.

Dysponując określonym wakacyjnym budżetem, powinniśmy ubezpieczyć karty, dokumenty, telefony, laptopy i inne narażone na kradzież przedmioty.

Lepiej nie podchodzić do krajowych wojaży zbyt beztrosko.

Podróże zagraniczne

Wyjeżdżając za granicę bardziej interesujemy się asekuracją. Za wszystko musimy płacić, państwo nie chroni podczas zagranicznej podróży w żaden sposób. Jesteśmy zdani na siebie i pomóc nam może tylko odpowiednie ubezpieczenie. Powinniśmy ubezpieczyć praktycznie wszystko, opiekę medyczną, samochód, bagaż, no i wynikłe uszczerbki na zdrowiu. Wykupując polisę trzeba wziąć pod uwagę wszystkie możliwe zdarzenia. Jadąc na kilka dni, nie będzie nas to kosztowało wiele, a komfort psychiczny będzie znaczny. Dodatkowo musimy zadbać o dobra pozostawione, czyli ubezpieczyć mieszkanie od kradzieży, pożaru, czy innych zdarzeń.

Biznesowe wypady

Wyjazd w sprawach zawodowych także wymaga ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli sięga poza granice kraju.  Choć to praca i być może czas spędzimy na nudnych posiedzeniach, to jednak jest to podróż.  Ubezpieczenie obejmie:

  • badania i zabiegi ambulatoryjne,
  • konsultacje lekarskie z ewentualnym dojazdem lekarza do miejsca zakwaterowania,
  • zakupy lekarstw i środków opatrunkowych,

Dostaniemy odszkodowanie na wypadek, gdy:

  • bagaż zostanie skradziony lub uszkodzony w wyniku kradzieży z włamaniem,
  • bagaż zostanie zgubiony, uszkodzony lub zniszczony, kiedy będzie znajdował się pod opieką przewoźnika,

Koszt wykupionego ubezpieczenia nie jest naprawdę wysoki. Stawki są oczywiście różne w określonych towarzystwach ubezpieczeniowych, warto przejrzeć oferty, nawet profilaktycznie i dowiedzieć się co i za ile możemy otrzymać.

Opracowanie:
Agatówka, Brzozowa 3
tel. +48577019309
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz