Materiał Partnera

Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają szeroką ofertę ubezpieczeń osobowych. Warto zdecydować się na ich zakup, a tym samym zadbać o zabezpieczenie przyszłości swojej oraz bliskich. Dzięki nam dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na zakup polisy ubezpieczeniowej NNW – będzie ona chronić nie tylko ciebie, ale i twoich bliskich.

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków należy do grupy dobrowolnych ubezpieczeń osobowych. Jego zadaniem jest ochrona tego, co w najcenniejsze – życia i zdrowia. W przypadku nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego ubezpieczony odniósł trwały uszczerbek na zdrowiu, NNW gwarantuje wypłatę odszkodowania. Wysokość wypłacanego świadczenia uzależniona jest od wysokości sumy ubezpieczenia, jaką mamy w umowie – czyli górnej granicy wysokości wypłacanego odszkodowania. Polisy tego rodzaju często dotyczą również wypłaty odszkodowania bliskim, jeśli ubezpieczony zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Dlaczego warto?

Posiadanie ubezpieczenia NNW jest bardzo korzystne. Polisa ważna jest zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Biorąc pod uwagę ewentualne korzyści, ponoszone koszty nie są wysokie – jest to więc dobra inwestycja w bezpieczeństwo. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych, można zdecydować się na optymalne koszty, a co za tym idzie również i sumę ubezpieczenia. Dużym plusem jest również możliwość wykupienia kilku polis ubezpieczeniowych w różnych towarzystwach, i w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, z każdego z nich otrzymamy środki finansowe – powiedziała Beata Grzegórska, właścicielka biura ubezpieczeniowego.

Ile to kosztuje?

Wysokość składki uzależniona jest od sumy ubezpieczenia. Zależność jest prosta – im wyższą składkę będziemy opłacać, tym większą sumę pieniędzy otrzymamy, jeśli przydarzy się nam nieszczęśliwy wypadek. Zazwyczaj 1% uszczerbku na zdrowiu odpowiada 1% sumy ubezpieczenia. Wysokość składki ustalana jest także po rozpatrzeniu, do jakiej grupy ryzyka się kwalifikujemy. Wyróżniamy trzy takie grupy: dzieci i młodzież, dorośli niepracujący lub pracujący w biurze, osoby o podwyższonym ryzyku – te, które pracują fizycznie lub w zawodach o podwyższonym ryzyku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz