Materiał Partnera

Ubezpieczenia mienia dla osób prywatnych

Ubezpieczenia mienia dla osób prywatnych

Powszechnie ubezpieczamy samochody, wykupujemy polisę na życie czy ubezpieczamy swoje podróże, ale coraz częściej myślimy także o zabezpieczeniu w ten sposób swojego mienia. Przedmiotem ubezpieczenia mienia mogą być zarówno dobra materialne, jak i nasze interesy – rozumiane zresztą bardzo szeroko. Ubezpieczyć możemy niemalże wszystko i od wszystkiego, zatem jeśli posiadamy szczególnie ważny czy po prostu drogi majątek, warto to rozważyć.

Co możemy ubezpieczyć jako osoba prywatna?

Utrata majątku może wiązać się nie tylko z naturalną w takim przypadku frustracją, złością czy bezradnością, ale także realnym pogorszeniem warunków życia. Jeśli stracimy element majątku niezbędny do wykonywania obowiązków zawodowych (taki jak komputer) czy znacznie polepszający jakość życia (jak sprzęt AGD), wyraźnie to odczujemy – nie tylko finansowo. Dobrze jest się zatem zabezpieczyć. Niestety, nie wszystkie wypadki losowe da się przewidzieć, a towarzystwa ubezpieczeniowe tak formułują treść umowy, by nawet najmniejsze odstępstwo od przewidzianych zasad oznaczało utratę części lub całości ubezpieczenia. Istotne jest przede wszystkim porównanie wszystkich ofert dotyczących ubezpieczenia mienia. Może to nastręczać pewnych trudności, szczególnie, że niektóre z nich mogą być dostępne tylko dla tych z nas, którzy współpracują z biurem ubezpieczeń. Oprócz sprawdzenia różnych ofert w Internecie warto się więc udać do prawdziwego fachowca, który dzięki swoim partnerstwu z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi doradzi w wyborze najlepszego rozwiązania. Pod uwagę należy wziąć nie tylko rodzaj ubezpieczanego mienia, ale także szansę na wystąpienie danego zjawiska losowego oraz wiele innych czynników, które trudno jest rozpoznać samodzielnie. Profesjonalne biura ubezpieczeń, takie jak Kompan. Wolna Aneta, z pewnością pomagają w podjęciu optymalnego wyboru w oparciu o nasze możliwości finansowe, niebezpieczeństwa i obawy. Ubezpieczyć możemy na przykład:

  • mieszkania,
  • domy jednorodzinne,
  • mienie ruchome, takie jak sprzęt elektroniczny i meble,
  • stałe elementy, takie jak ogrodzenie na działce,
  • budynki gospodarcze,
  • obiekty wchodzące w skład małej architektury.

Jak ubezpieczyć mienie?

Ubezpieczamy przede wszystkim mienie o znacznej wartości, którego utrata oznaczałaby dla nas istotny cios. Warto jednak przekalkulować sprawę bezemocjonalnie, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i korzystając z porad pracowników biura ubezpieczeniowego. Często popełnianym błędem jest na przykład ubezpieczanie mieszkania przy jednoczesnym nieubezpieczaniu jego wyposażenia. Standardowe ubezpieczenie mieszkania nie obejmuje znajdującego się w nim sprzętu, mebli czy innych obiektów. Mienie tego rodzaju możemy ubezpieczyć konsultując się ze swoim agentem ubezpieczeniowym, a jeśli chcemy wykupić kilka rodzajów ubezpieczeń, to możemy liczyć na korzystne zniżki.

Opracowanie:
Chmielnik, Witosa 7
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz