Materiał Partnera

Ubezpieczenia komunikacyjne – na jakie zabezpieczenie może zdecydować się kierowca?

Ubezpieczenia komunikacyjne – na jakie zabezpieczenie może zdecydować się kierowca?

Ubezpieczenie komunikacyjne to jedno z najpopularniejszych zabezpieczeń w naszym kraju. Chroni właściciela pojazdu, jak i sam samochód. Na jakie ubezpieczenia komunikacyjne może zdecydować się kierowca i co tak naprawdę dzięki nim zyskuje? Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i pasażerów? Czy każde ubezpieczenie komunikacyjne jest obowiązkowe? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Czy każdy rodzaj ubezpieczenia pojazdu jest obowiązkowy?

W Polsce obowiązkowe ubezpieczenie dotyczy tylko kwestii odpowiedzialności cywilnej – w skrócie nazywane jest ono ubezpieczeniem OC. Brak takiej polisy grozi karą finansową, która stanowi kilkukrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę. Karą zagrożona jest każda osoba, której pojazd nie jest ubezpieczony nawet 1 dzień. Wszystkie inne ubezpieczenia komunikacyjne są dobrowolne.

Co zyskujesz dzięki ubezpieczeniu OC?

Polisa OC przydaje się w sytuacji, kiedy jesteś sprawcą wypadku. Wówczas wszelkie koszty związane z pokryciem szkód pojazdów innych uczestników zdarzenia pokrywa ubezpieczyciel. Co w przypadku, kiedy właściciel samochodu nie posiada wykupionego ubezpieczenia OC? W takiej sytuacji odszkodowanie za stłuczkę wypłacane jest z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który następnie zwraca się do sprawcy wypadku o zwrot kosztów (tzw. regres).

Czy warto wykupić ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest polisą, która przyda się w przypadku zdarzeń losowych z udziałem Twojego pojazdu. Niezależnie od tego, czy sprawcą wypadku jest osoba trzecia, wybiegające na jezdnię zwierzę czy zostałeś okradziony - dzięki ubezpieczeniu otrzymasz rekompensatę finansową. Nie każda polisa AC jest jednak taka sama, dlatego warto sprawdzić, jakie sytuacje zostały określone w umowie zawartej z ubezpieczycielem.

Dodatkowe opcje ubezpieczenia

Profesjonalne firmy ubezpieczeniowe takie jak Ultra. Ubezpieczenia oferują swoim klientom dodatkowe opcje. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • Pomoc Asistance,
  • Ubezpieczenie NNW.

Pierwszy rodzaj obejmuje natychmiastową pomoc w przypadku kolizji lub awarii pojazdu. Za darmo możesz skorzystać wtedy np. z holowania do najbliższego zakładu mechaniki samochodowej. Ubezpieczenie NNW jest z kolei przydatne, jeżeli w trakcie stłuczki Ty lub któryś z pasażerów doznaliście uszczerbku na zdrowiu. Dzięki niemu możesz liczyć na zwrot kosztów leczenia, czy rehabilitacji. 

Zwłaszcza w nowych samochodach warto zainwestować także w ubezpieczenie szyb samochodowych, które są bardzo dużym wydatkiem w przypadku konieczności ich wymiany na nowe. Pracownicy firmy Ultra. Ubezpieczenia podkreślają także: Wybierając się samochodem na pobliską Ukrainę, do Turcji czy Tunezji – warto wykupić także Ubezpieczenie Zielona Karta, które w razie nieprzewidzianych wypadków uchroni kierowcę przed bardzo dużymi kosztami związanymi ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim.

Opracowanie:
Olsztyn, Warmińska 28
tel. 89 523 51 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz