Materiał Partnera

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków typ ubezpieczeń. Wiemy, że podróżowanie nie jest całkowicie bezpieczne i dlatego zabezpieczamy się przed skutkami wypadków na różne sposoby. Najczęściej za pomocą polisy OC, chociaż coraz częściej decydujemy się także na inne rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych. Każde z nich zapewnia nieco inny zakres ochrony.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych w?

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo szeroki, dlatego nie sposób opisać wszystkich wariantów oraz możliwości, jakie stoją przed nami, gdy chcemy wykupić tego rodzaju polisę. Najlepiej skontaktować się z renomowanym agentem ubezpieczeniowym, takim jak Dawid Badaczewski. Dzięki rozmowie ze specjalistą dowiemy się wszystkiego z pierwszej ręki. Pozwoli nam to dopasować typ ubezpieczenia komunikacyjnego do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Wśród wykupowanych polis nie może zabraknąć obowiązkowego OC. Jeśli tylko posiadamy jakikolwiek zarejestrowany pojazd, musimy wykupić tego rodzaju ubezpieczenie. Nie ma znaczenia to, czy nasz środek lokomocji od lat stoi nieużywany, czy też jeździmy nim codziennie. OC rozumiemy zwykle jako ubezpieczenie, które zdejmuje z nas odpowiedzialność finansową po wypadku, przerzucając ją na towarzystwo ubezpieczeniowe. Zakres ochrony tego rodzaju ubezpieczenia jest jednak dużo szerszy. Zabezpiecza ono także przed wypadkami, do których doszło w trakcie wsiadania lub wysiadania z pojazdu, jego rozładunkiem lub załadunkiem, a także zatrzymaniem i postojem. W szczególnych przypadkach towarzystwa ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty odszkodowania i istotne jest, aby przed podpisaniem umowy przedyskutować ze swoim agentem ubezpieczeniowym wszystkie tego rodzaju sytuacje.

AC, assistance, NNW i dodatkowe ubezpieczenia

Do nieobowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych należy m.in. auto casco, które pozwala na uzyskanie świadczenia wszystkim osobom poszkodowanym w wyniku wypadku. Godną rozważenia opcją jest także pakiet assistance zapewniający szybką pomoc drogową bez potrzeby jej dodatkowego opłacania – wystarczy tylko ubezpieczenie. Pakiety assistance dzielą się zwykle na podstawowe (obejmujące np. holowanie, naprawę na miejscu zdarzenia czy zapewnienie pojazdu zastępczego) oraz na rozszerzone. W zakres tych ostatnich wchodzą np. dowóz paliwa, opieka nad dziećmi, transport medyczny, wymiana żarówki, wymiana ogumienia itp. Innym rodzajem ubezpieczenia jest ubezpieczenie komunikacyjne NNW, czyli ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Zapewnia ono wsparcie finansowe po wypadku dla kierowcy oraz wszystkich pasażerów pojazdu. Ubezpieczyć możemy także poszczególne elementy samochodu, takie jak szyby czy okna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz