Materiał Partnera

Ubezpieczenia grupowe – od następstw nieszczęśliwych wypadków i na życie

Ubezpieczenia grupowe – od następstw nieszczęśliwych wypadków i na życie

W pracy, w szkole, a czasem także w banku podczas brania kredytu – wszędzie tam możemy skorzystać z ubezpieczenia grupowego. Czy warto się na nie zdecydować? Jak działa ubezpieczenie grupowe? Przed czym nas zabezpiecza? I czy może być dla nas korzystniejsze od ubezpieczenia indywidualnego? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Jak działa ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenia grupowe najczęściej proponowane są nam w pracy. Takie ubezpieczenie pozwala uzyskać korzystne warunki bez wysokich opłat. Najczęściej w miejscu pracy wykupujemy ubezpieczenie od następstw wypadków przy pracy oraz polisę na życie.

– W przypadku pracowniczych ubezpieczeń grupowych wymagana jest minimalna liczba uczestników grupy – 3 osoby. Wszyscy pracownicy objęci są takim samym zakresem ubezpieczenia. Jeżeli grupa pracowników nie wyraża chęci na zawarcie wspólnego ubezpieczenia, to możemy zaoferować podobne rozwiązanie zawierane w formie indywidualnej – wyjaśnia nasz ekspert z firmy Alfa. Broda Marcin, który zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń grupowych. Jeśli więc pracodawca oferuje nam ubezpieczenie grupowe, warto zdecydować się na takie ubezpieczenie. Nawet przy niewielkiej, liczącej zaledwie kilka osób grupie, ubezpieczenie będzie dla nas bardziej korzystne finansowo. Składki płacone w ramach ubezpieczenia grupowego są po prostu zawsze znacznie niższe.

Wady i zalety

Ubezpieczenie grupowe od następstw nieszczęśliwych wypadków daje pracownikom poczucie bezpieczeństwa. Jest gwarancją zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji i przeszkolenia zawodowego koniecznego do powrotu do pracy. W ramach ubezpieczenia możemy też dostać jednorazowe świadczenie wypłacane w związku z utratą zdolności do pracy. Odszkodowania wypłacane są według odsetka uszczerbku na zdrowiu, który jest skutkiem wypadków. Pamiętajmy jednak, że decydując się na ubezpieczenie grupowe, musimy przystać na warunki, które odpowiadają wszystkim – to znaczy, że nie możemy takiej polisy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. To problem, zwłaszcza przy grupowych polisach na życie. Co prawda przystępując do grupowego ubezpieczenia, nie musimy robić badań lekarskich ani wypełniać ankiety medycznej, co w przypadku ubezpieczeń indywidualnych często jest konieczne. Polisa jest jednak dostosowana do średnich wymogów wszystkich ubezpieczonych, a nie do naszych potrzeb. Takie rozwiązanie opłaca się osobom starszym, które za indywidualną polisę na życie musiałyby płacić znacznie większe składki. Osoby młodsze, w sile wieku, często lepiej wyjdą na indywidualnych polisach na życie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz