Materiał Partnera

Ubezpieczenia dla firm i dla pracowników

Ubezpieczenia dla firm i dla pracowników

Jak głosi znane przysłowie przypadki chodzą po ludziach. Mimo dbania o interesy przedsiębiorstwa często zdarzają się sytuacje, które nie mają pozytywnego zakończenia. Co gorsza mogą one zaważyć na być albo nie być firmy, dlatego prowadząc przedsiębiorstwo warto zadbać o bezpieczeństwo swojej działalności, a także o ochroną zdrowia i życia zatrudnionych pracowników.

Ubezpieczenie dla firm

Wykupienie ubezpieczenia OC dla przedsiębiorstwa pozwoli właścicielowi firmy uchronić się przed skutkami szkód spowodowanych niepożądanymi działaniami firmy. Pozwala to na ochronę majątku firmy, a nawet osobistego majątku właściciela.

Sama ochrona wykupionego ubezpieczenia swoim zakresem może obejmować wyrządzone szkody osobowe, czyli uszkodzenie ciała, bądź śmierć osób trzecich oraz szkody rzeczowe, do których zalicza się zniszczenie mienia, a także uszkodzenie rzeczy skutkujące wyrządzeniem straty finansowej.

Decydując się na skorzystanie z polisy ubezpieczeniowej dla firm można doposażyć ją w dodatkowe możliwości. Oznacza to, że właściciel przedsiębiorstwa może sam zadecydować, co dane ubezpieczenie ma obejmować oraz przed czym powinno chronić przedsiębiorstwo. Zakres ten można dostosować do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych firmy.

Prowadząc działalność gospodarczą warto wyposażyć firmę w dodatkowe ubezpieczenie, które uchroni przed nieprzyjemnymi skutkami, a także uratuje przed nieprzyjemnymi konsekwencjami wyrządzonych często nieświadomie szkód.

Ubezpieczenie zatrudnionych pracowników

Poza ubezpieczeniem przedsiębiorstwa przed skutkami wyrządzonych szkód na rzecz osób trzecich warto również pomyśleć o ubezpieczeniu zatrudnionych w firmie pracowników. Ubezpieczenie grupowe pracowników i ich rodzin, oferowane przez Alfa Finanse jest bardzo korzystną opcja szczególnie ze względów finansowych. Ubezpieczając większą grupę osób zazwyczaj stawki są dużo niższe niż w przypadku ubezpieczeń indywidualnych. Z tego względu wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na zapewnienie wszystkim zatrudnionym oraz ich najbliższym a zdrowotnego oraz ubezpieczenia na życie.

Firmy opłacające ubezpieczenia grupowe swoim pracownikom z pewnością wydają się bardziej atrakcyjne na rynku pracy. Polisa ubezpieczeniowa chroni nie tylko zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, ale także osoby wykonujące pracę na podstawie umów cywilnoprawnych. Dodatkową zaletą jest fakt, że po zakończeniu pracy w danej firmie pracownik może zdecydować się na indywidualne kontynuowanie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie firmy i zatrudnionych pracowników jest istotnym elementem pozwalającym na zabezpieczenie i ochronę w przypadku niepożądanych sytuacji i zdarzeń. Dlatego warto podczas poszukiwania przyszłego miejsca pracy zwrócić uwagę na fakt, czy potencjalny pracodawca zapewnia pracownikom ochronę w postaci dodatkowej polisy ubezpieczeniowej.

Opracowanie:
Toruń, Szosa Chełmińska 235
tel. 664 135 400
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz