Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia dla dzieci – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenia dla dzieci – co warto wiedzieć?

Bezpieczeństwo dziecka dla każdego rodzica powinno być najważniejsze. Decydując się na zakup polisy, trzeba zatem się wziąć pod uwagę różne zdarzenia, na które pociecha może być narażona. Dlatego tak ważny jest dobrze dobrany pakiet ubezpieczeniowy, który ma spełniać wszystkie oczekiwania oraz zapewniać wsparcie finansowe w najtrudniejszych sytuacjach, czyli np. w przypadku pojawienia się ciężkiej choroby. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czym charakteryzują się ubezpieczenia dla dzieci?

Firmy ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres polis dla dzieci. Warianty są różne –  od tych tańszych, ukierunkowanych jedynie na niektóre zdarzenia losowe – aż do tych droższych o znacznie większym zasięgu ochrony. W przypadku polis prawie zawsze pierwszy wybór, to ten, w którym rodzice stawiają na zabezpieczenie swojego dziecka od dnia narodzin do ukończenia 18 roku życia. Ochrona dziecka jest wówczas obligatoryjna w momencie zdiagnozowania poważnych chorób, a tym samym, podczas pobytu w szpitalu.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci – dlaczego warto?

W momencie, w którym dzieci idą do szkoły pierwszy, bądź któryś z kolei raz, rodzice często podejmują decyzję o wykupieniu ubezpieczenia NNW. Ubezpieczenie tego typu gwarantuje wypłatę pieniędzy w sytuacji, w której dziecko jest w szkole lub na wycieczce i doznało uszczerbku na zdrowiu. W placówki oświatowe od pewnego czasu odeszły od pilotowania ubezpieczeń w szkołach, przedszkolach, żłobkach. Rodzice mają możliwość wyboru towarzystwa i wysokości składki jaki i sumy ubezpieczenia. W ofercie ubezpieczeniowej jest 6 wariantów do wyboru, w których 1% uszczerbku jest w granicach od 120 zł do 700 zł. Ubezpieczenie skierowane jest do pociech już od 2 roku życia.

Wybór ochrony nie jest zależny od Rady Rodziców, nie jest zależny od szkoły... Wybór ubezpieczenia zależy jedynie od możliwości finansowych rodzica!!!

Firma Ubezpieczeniowa MaLe oferuje kompleksowy program ubezpieczeniowy, który zapewni odpowiednie wsparcie finansowe w przypadku każdego zdarzenia. Oferty są atrakcyjne cenowo, rozbudowane i przejrzyście jasne. Każdy klient znajdzie odpowiedni wariant polisy dla siebie oraz swojego dziecka. Ochrona życia i zdrowia jest ważna dla każdego, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji,  warto sprawdzić różne opcje ubezpieczenia. Warto spotkać się i porozmawiać zarówno o ubezpieczeniu grupowym NNW jak i o ubezpieczeniu indywidualnie uzupełniającym ochronę, dobranym do potrzeb i oczekiwań rodzica. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz