Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia, czyli „dmuchanie na zimne”

Ubezpieczenia, czyli „dmuchanie na zimne”

Ubezpieczenie to nie tylko gwarancja wypłaty odszkodowania w przypadku różnych zdarzeń losowych powodujących wymierną lub niewymierną szkodę. To również szeroki wybór wielu innych możliwości, chroniących przed niespodziewanymi kosztami. 


Ubezpieczenia a przewidywanie przyszłości

Popularne powiedzenie mówi, że lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć i ponosić konsekwencje. Oczywistym jest, że nikt nie będzie w stanie przewidzieć przykrego wydarzenia, jakie wiąże się ze stratami materialnymi czy koniecznością ponoszenia kosztów na leczenie, rehabilitację lub naprawy. O ile zabezpieczamy się przed zalaniem wodą, gdy sąsiad zapomni zakręcić kurek, to nie zawsze myślimy o tym, że zdiagnozowana choroba będzie wymagać kosztownego leczenia albo operacji, na którą nas nie stać. Współczesna służba zdrowia nie jest w stanie zaoferować nam wszystkiego, dlatego warto pomyśleć wcześniej i przygotować się na ewentualne problemy, zanim jeszcze się pojawią. Wiele osób podchodzi do kwestii ubezpieczeń jak do zbędnego wydawania pieniędzy. W rzeczywistości nawet, jeśli jeden raz w życiu przydarzy nam się wypadek, zwrot kosztów z pewnością zrekompensuje wszystkie składki.

Pakiety indywidualne i rodzinne

Współczesne firmy ubezpieczeniowe dosłownie prześcigają się w ofercie pakietów ubezpieczeniowych, oferując dziesiątki różnych możliwości do wyboru przez klienta. Takie rozwiązanie jest o tyle praktyczne, ze można dopasować swój własny zestaw do możliwości portfela, a także do preferowanego stylu życia. Jeśli jesteśmy aktywni sportowo, często wyjeżdżamy na narty lub uprawiamy inne sporty, z pewnością ubezpieczenie zdrowotne będzie miało większe znaczenie niż ochrona mienia. Pakiet pozwala też dostosować ofertę do konkretnej rodziny jedno- czy wielopokoleniowej. W typowych ofertach ubezpieczycieli takich jak Koncepcja. Agencja ubezpieczeniowa można wybierać pomiędzy ubezpieczeniem następstwa nieszczęśliwego wypadku z efektem śmiertelnym, kosztów pogrzebu własnego i członka rodziny, świadczeniem z tytułu urodzenia lub osierocenia dziecka, ubezpieczeniem krótkotrwałej niezdolności do pracy, pobytu w szpitalu, kosztów leczenia i pomocy w podróży itp.

Ubezpieczenia dla firm i zawodowe

Ubezpieczyć można się nie tylko jako osoba prywatna, zabezpieczając swoje ewentualne potrzeby w przyszłości. Agencje ubezpieczeniowe posiadają też bogate pakiety dla przedsiębiorstw oraz ofertę skierowaną do przedstawicieli różnych zawodów. Szczególnie narażeni na odpowiedzialność cywilną są lekarze i kierowcy, dlatego dla nich przygotowuje się specjalne pakiety, zapewniające ochronę w przypadku zdarzenia losowego czy błędu zawodowego. Firmy z kolei mogą liczyć na ubezpieczenie mienia od pożaru, zalania, wybuchu, kradzieży i innych zdarzeń losowych. Można też ubezpieczyć kosztowne maszyny od uszkodzenia i awarii, a także skorzystać z grupowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej wszystkich pracowników firmy. Możliwości jest wiele, a każda kolejna agencja zazwyczaj oferuje coś specjalnego, dlatego przed wyborem tego właściwego pakietu warto zapoznać się z jego szczegółami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz