Materiał Partnera

Ubezpiecz się – zanim wyjedziesz na urlop!

Ubezpiecz się – zanim wyjedziesz na urlop!

Przed wyjazdem na wakacje powinniśmy pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie. I nie chodzi tu tylko o zabranie ze sobą na zagraniczny wyjazd kremu z filtrem! Jeśli planujemy wycieczkę za granice powinniśmy wykupić specjalne ubezpieczenie podróżne. Dzięki temu, nawet jeśli w trakcie urlopu spotkają nas jakieś nieprzyjemne niespodzianki, to poradzimy sobie z nimi bez większych problemów.

Spokojne wczasy

Każdy ma nieco inną wizję wymarzonych wakacji. Ale wszyscy, podczas wakacyjnego urlopu, chcemy przede wszystkim uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Przed chorobą czy wypadkiem w podróży nic (poza własną ostrożnością) nas nie ochroni. Możemy jednak się zabezpieczyć przed skutkami takich kłopotów. Ubezpieczenie turystyczne to najlepsze zabezpieczenie, przed konsekwencjami przykrych sytuacji na urlopie. Dlatego, zanim zaczniemy się pakować na wakacje, powinniśmy umówić się na spotkanie ze swoim agentem ubezpieczeniowym. Ofertę ubezpieczeń podróżnych przedstawi nam Pośrednictwo Ubezpieczeniowo-Finansowe.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie podróżne przyda się w wielu sytuacjach kryzysowych w trakcie zagranicznego wyjazdu. Warto się na nie zdecydować nie tylko przed wakacjami, ale tez na przykład tedy, kiedy jedziemy za granicę na wyjazd służbowy. Takie ubezpieczenie będzie bardzo potrzebne w razie nagłej choroby, kiedy konieczna będzie wizyta u lekarza – poparzenia słoneczne, zapalenie ucha, czy skręcona kostka – dzięki ubezpieczeniu będziemy mogli w tych sytuacjach skorzystać z pomocy medycznej i dalej cieszyć się urlopem. Poza tym ubezpieczenie podróżne będzie potrzebne kiedy zginie nam walizka – za stracony bagaż otrzymamy od ubezpieczyciela odszkodowanie. W niektórych wariantach ubezpieczenia podróżnego, w razie choroby lub wypadku, które uniemożliwiają nam prowadzenie pojazdu, ubezpieczyciel oferuje kierowcę zastępczego. Ciekawą opcją jest też zwrot kosztów za rezygnację z udziału w wycieczce organizowanej przez biuro podróży. Dodatkowo możemy liczyć na telefoniczne konsultacje z lekarzem w przypadku drobnych dolegliwości. Ważnym elementem dobrego ubezpieczenia podróżnego jest też ubezpieczenie OC. Dzięki niemu, kiedy nasze dziecko zbije figurkę w sklepie z pamiątkami, albo gdy my potrącimy kogoś jadąc skuterem, to koszty naprawy szkody pokryje za nas nasz ubezpieczyciel. To między innymi dlatego dobre ubezpieczenie podróżne jest po prostu gwarancją udanych, beztroskich wakacji.

Opracowanie:
Giżycko, al. 1 Maja 4 lok. 35
tel. 502 122 296
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz