Materiał Partnera

Typy rolet zewnętrznych

Typy rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne spełniają w dzisiejszych czasach wiele funkcji. Nie tylko mają zapewnić poczucie prywatności i zaciemnić pomieszczenie. Sprawiają, że pomieszczenia nie nagrzewają się i stanowią świetną termoizolację nawet w upalne dni. Wpływają też na bezpieczeństwo i chronią przed włamaniem. Jakie typy rolet zewnętrznych znajdują się na rynku?

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne montowane są na nadprożach, pod tynkiem, w kasetach naściennych i nadokiennych. Zależy to od etapu budowy czy remontu, a także warunków, jakie posiadamy i rolet, które wybierzemy. Spełniają one wiele zadań. Nie tylko wpływają na zaciemnienie pomieszczenia, ale też na nagrzewanie się go przez wpadające promienie słoneczne. To z kolei może skutkować obniżeniem kosztów klimatyzowania. Są takie rolety zewnętrzne, które wyciszają dom, stanowiąc izolację przed hałasem z zewnątrz. Wpływają na bezpieczeństwo – niektóre z rolet są konstruowane tak, aby uniemożliwiały włamanie do budynku.

Rolety zewnętrzne - działanie

Rolety zewnętrzne to najlepsza z możliwych opcji osłon zewnętrznych, ponieważ spełniają wiele funkcji na raz. Składają się z kasety, w której umieszczona jest rura nawojowa z nawiniętym na nią pancerzem poruszającym się na prowadnicach. Powinny być dobrane do wielkości okien, kolorystyki budynku, momentu, w którym jest możliwe ich zamontowanie, a także na podstawie tworzywa – najczęściej stali, PCV lub drewna. Na rynku istnieją rolety zewnętrzne sterowanie ręcznie, automatycznie lub smartfonem. Zapewniają one doskonałą termoizolację – ciepło nie ucieka na zewnątrz zimą, a w lecie nie dociera do pomieszczenia. Dzięki inwestycji w nie możemy realnie zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i energię elektryczną. Gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy, wygłuszą pomieszczenie. Dodatkowo wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców.

Wysokiej jakości rolety zewnętrzne znajdziemy u producenta: Profil PPHU. Jeśli nie wiemy, które z nich spełnią nasze potrzeby, skonsultujmy z kompetentną kadrą tego przedsiębiorstwa swój wybór.

Rolety zewnętrzne - montaż

Sposób montażu rolet zewnętrznych zależy od stanu, w jakim jest budynek. Gdy budowa domu dopiero się zaczyna lub trwa, wybierajmy przede wszystkim rolety z kasetą nadprożową. Mocuje się ją w miejscu nadproża, zamiast niego. Jej zalety to wpasowanie się w mur, izolowanie przy ścianach jednowarstwowych oraz brak kolidowania z oknem.

Gdy wymieniamy okna, najlepszą decyzją będą rolety z kasetą podtynkową. Mocuje się ją pod nadprożem, przed montażem okna. To z kolei musi być dopasowane do montażu takich rolet zewnętrznych. Kasety muszą być ocieplone.

Gdy nie planujemy wymiany okien, ani nie jesteśmy w trakcie budowy, pozostają nam kasety naścienne lub nadokienne. W tym przypadku lepszym wyborem będą te drugie: nie brudzą się, nie wpływają na wygląd elewacji, a niosą za sobą większość zalet tego typu rozwiązania. Ich jedyny minus to ograniczenie dopływu światła do pomieszczenia – w wielu przypadkach może być to jednak pożądane.

Opracowanie:
Pyskowice, Powstańców Śląskich 10
tel. 32 233 85 26
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz