Artykuł sponsorowany

Typy i zastosowanie wygładzarek wibracyjnych

Typy i zastosowanie wygładzarek wibracyjnych

Wygładzarki wibracyjne to specjalistyczne urządzenia, dzięki którym możliwa jest obróbka detali różnego rodzaju. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie przede wszystkim pojemnością, ale także poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi umożliwiającymi pracę w konkretnym zakresie. Jakie zatem typy wygładzarek wibracyjnych znajdują się w ofercie renomowanych hurtowni i jakie jest ich zastosowanie?

Zróżnicowane parametry

Jednym z najważniejszych parametrów każdej wygładzarki wibracyjnej jest jej pojemność. W zależności od budowy najczęstsze modele dysponują tym parametrem w zakresie od 20 do 3500 dm3. Istotne jest również zastosowanie sita separacyjnego – w poszczególnych wygładzarkach nie jest ono montowane, dlatego warto zwrócić uwagę na ten element. Do najpopularniejszych wygładzarek wibracyjnych zalicza się z pewnością modele kołowe. Ich okrągły kształt zapewnia optymalną pracę przy obróbce poszczególnych detali, jednak wyróżnia się także wygładzarki o innej konstrukcji, np. rynnowe.

W ofercie renomowanych hurtowni zajmujących się sprzedażą urządzeń tego typu znaleźć można również wygładzarki odśrodkowe oraz rotacyjne – zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania pozwalają na efektywną pracę. Do obróbki detali w uchwytach typu EST doskonale sprawdzą się natomiast proponowane przez firmę Marbad Sp. z o.o. wygładzarki planetarne. W zależności od typu eksploatacji specjaliści zaproponują optymalne rozwiązanie w postaci wydajnego modelu wygładzarki. Jakie jest konkretnie ich zastosowanie?

Szerokie zastosowanie

Wygładzarki wibracyjne są stosowane do obróbki poszczególnych detali. W przypadku wygładzarek typu EVP-RA czy EVP-A możliwa jest obróbka detali o niewielkich i średnich gabarytach. Pierwszy rodzaj wygładzarki jest wykorzystywany do materiałów, które wyróżniają się tendencją do sklejania się ze sobą, z kolei drugi model jest często stosowany do wykonywania przedmiotów ze stopów lekkich. W wygładzarkach kołowych obrabiane są również wszelkie materiały, które są wrażliwe na wzajemne obicia i kaleczenie występujące w trakcie realizacji procesu. Ich odpowiednia obróbka możliwa jest dzięki zastosowaniu w tego typu wygładzarkach separacji ręcznej.

Ciekawym rozwiązaniem są wspomniane już wygładzarki rynnowe – w przeciwieństwie do modeli kołowych mogą one być użytkowane w celu obróbki detali długich. Z kolei wygładzarki BPT z powodzeniem wykorzystywane są do obróbek specjalnych. Zaliczyć do nich można m.in. polerowanie naciskowe we wsadach stalowych. Warto przed wyborem wygładzarki skonsultować się ze specjalistami z renomowanej hurtowni, którzy doradzą dopasowanie odpowiedniego modelu do planowanej eksploatacji. Dzięki temu obróbka poszczególnych detali będzie efektywna i precyzyjna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz