Materiał Partnera

Tworzywa sztuczne – uniwersalny materiał

Tworzywa sztuczne – uniwersalny materiał

O tym, że tworzywom sztucznym ludzkość zawdzięcza wiele, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Dzięki swojej lekkości i łatwości w nadawaniu im różnych kształtów oraz kolorów stały się skutecznym i o wiele tańszym zamiennikiem surowców naturalnych. Tworzywa sztuczne odnajdują swoje zastosowanie w każdej branży. Szczególnie często stosuje się je w branży spożywczej do opakowywania produktów. Jakie są podstawowe rodzaje tworzyw sztucznych?

Granulaty LLDPE, HDPE i LDPE

Materiałem wyjściowym do nadania formy produktowi z tworzywa sztucznego są granulaty. Każdy zainteresowany ich zakupem, z łatwością może nabyć je w specjalistycznych hurtowaniach tworzyw sztucznych. W takich miejscach dzięki fachowemu doradztwu specjalistycznie wyszkolonej kadry pracowniczej klienci otrzymują odpowiedzi, dotyczącego tego, jaki granulat wybrać najlepiej. To właśnie od tego wyboru zależała będzie późniejsza jakość produktu. W takim wypadku warto postawić na sprawdzonych hurtowników. 

Do takich z pewnością należy firma Korvus, która dzięki dynamicznemu rozwojowi i szerokiej gamie dostępnych produktów, zapewnia swoim klientom absolutnie kompleksową obsługę.

Wśród granulatów panuje zasadniczy podział ze względu na gęstość. Granulaty typu LLDPE
to odmiana polietylenu średniej gęstości
. Cechą charakterystyczną ich budowy chemicznej są nierozgałęzione, krótkie łańcuchy polimerowe. Dzięki temu materiał znacznie zyskuje na rozciągliwości. Drugą grupą są granulaty typu HDPE, charakteryzujące się największą gęstością oraz, co za tym idzie, najwyższą wytrzymałością mechaniczną. Najniższa gęstość to granulaty z grupy LDPE. To tworzywo miękkie, zachowujące swoją elastyczność nawet
w najniższych temperaturach. Jakie jeszcze produkty zapewniają profesjonalne hurtownie tworzyw sztucznych?Barwniki i folie stretch

Aby nadać produktowi pożądany przez klienta kolor, należy zastosować specjalistyczne rozwiązania. Barwniki, bo o nich właśnie mowa, to naturalne lub syntetyczne substancje używane do nadawania koloru materiałom takim jak papier, tkanina, skóra, drewno, czy tworzywa sztuczne. Profesjonalne barwniki charakteryzuje przede wszystkim wysoka wydajność i stabilność. Należy także wspomnieć o doskonałej dyspersji koncentratu do wewnątrz wyrobu. W profesjonalnych hurtowniach tworzyw sztucznych klienci mogą liczyć również na gwarancję powtarzalności koloru.

Każdy, komu zależy na jak najszybszym i najekonomiczniejszym pakowaniu produktów, powinien zaopatrzyć się w folię stretch. Hurtownicy gwarantują jej szybki dostęp w podstawowej i cieńszej wersji transparentnej lub grubszej wersji czarnej. W tych dwóch rodzajach dostępna jest również folia Jumbo.

Hurtownie tworzyw sztucznych zapewniają kompleksową obsługę. Dlatego każdy, komu zależy na szerokim asortymencie i fachowym doradztwie, z pewnością powinien się tam udać.

Opracowanie:
Katowice, al. W. Korfantego 2 lok. 936
tel. 50 516 32 18
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz